رویداد کتابت و تذهیب قرآن در قم برگزار می‌شود

رویداد کتابت و تذهیب قرآن در قم برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز استان قم با اشاره به برگزاری نخستین رویداد هنری کتابت و تذهیب قرآن کریم با شعار «اصلاح الگوی مصرف»، گفت: به کار بردن ابزارهای هنری برای انتقال یک پیام، علاوه بر عمق‌بخشی، باعث ماندگاری آن پیام می‌شود.

رویداد کتابت و تذهیب قرآن در قم برگزار می‌شود

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان قم، مرتضی خوش‌لهجه مدیرعامل شرکت گاز استان قم با بیان این که بهترین شیوه برای فرهنگ‌سازی و تبلیغ یک پیام، استفاده از ابزارهای هنری است، اظهار کرد: جای جای قرآن کریم، سرشار از هنر است و خداوند متعال در کتاب آسمانی خود برای عمق بخشیدن به مفاهیم، از شیوه‌های هنری مختلفی بهره برده است. وی با بیان اینکه فطرت انسان‌ها نیز بر گرایش به پاکی و زیبایی استوار است، تصریح کرد: به همین خاطر، به کار بردن ابزارهای هنری برای انتقال یک پیام، علاوه بر عمق‌بخشی، باعث ماندگاری آن پیام نیز می‌شود و چه بسا یکی از رازهای ماندگاری و پویایی کلام الهی در جامعه امروزی، آوا داشتن، تجانس، توازن، تمثیل، داستان، خط و … قرآن کریم باشد. خوش‌لهجه با اشاره به برگزاری نخستین رویداد هنری کتابت و تذهیب قرآن کریم با شعار «اصلاح الگوی مصرف»، خاطرنشان کرد: در همین راستا شرکت گاز استان قم در نظر دارد تا برای راستای نهادینه‌سازی فرهنگ مصرف و اصلاح آن، اقدام به کتابت و تذهیب جزء هشتم از کتاب الهی کند. مدیرعامل شرکت گاز استان قم افزود: در دو آیه از جزء از هشتم قرآن کریم، خداوند متعال از مردم می‌خواهد که از اسراف و تبذیر دوری کرده و هزینه‌های خود را در چارچوب اعتدالی قرار دهند؛ چرا که اسراف در نزد خداوند، امری ناپسند است و خداوند اسراف‌کاران را دوست ندارد. خوش‌لهجه با اشاره به حضور جمعی از هنرمندان صاحب‌نام عرصه تذهیب و خوشنویسی در نخستین رویداد هنری کتابت و تذهیب قرآن کریم با شعار «اصلاح الگوی مصرف»، بیان کرد: این رویداد روز جمعه 25 فروردین ماه در ساختمان شرکت گاز استان قم برگزار می‌شود و آیات کتابت و تذهیب شده، پس از اینکه به نظر مراجع عظام تقلید رسیدند؛ به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا خواهند شد. پایان پیام/78023

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

پیگیری/ علوم پزشکی هرمزگان: توزیع شیرخشک رژیمی و آلرژی فقط با نسخه پزشک صورت می گیرد

پ آوریل 13 , 2023
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: توزیع و فروش شیرخشک های آلرژی و رژیمی هر دو فقط با تشخیص و نسخه پزشک معتمد می‌گیرد.
Previous post
Next post پیگیری/ علوم پزشکی هرمزگان: توزیع شیرخشک رژیمی و آلرژی فقط با نسخه پزشک صورت می گیرد