90 درصد اقتصادهای بزرگ جهان امسال رشد منفی خواهند داشت

90 درصد اقتصادهای بزرگ جهان امسال رشد منفی خواهند داشت

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که 90 درصد اقتصادهای توسعه‌یافته جهان در سال 2023 رشد منفی در تولید ناخالص داخلی خواهند داشت.

90 درصد اقتصادهای بزرگ جهان امسال رشد منفی خواهند داشت

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است به نقل از راشاتودی، صندوق بین‌المللی پول گزارش داد که روند کوچک شدن اقتصاد جهانی در سال 2023 هم ادامه پیدا خواهد کرد، اما چشم امیدها به کشورهای آسیایی است. کریستالینا جورجیوا، رئیس کل صندوق بین‌المللی پول، گفته که هند و چین نیمی از رشد اقتصاد جهانی را برای سل جاری ایجاد خواهند کرد و برخی اقتصادهای نوظهور هم رشد خوبی را به ثبت خواهند رساند. جورجیوا می‌گوید که اقتصاد جهانی برای سال جاری رشد کمتر از 3 درصد خواهد داشت.

رئیس کل صندوق بین‌المللی پول همچنین می‌گوید: برای 5 سال آینده اوضاع به همین منوال خواهند بود و چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی در میان‌مدت که از سوی صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی شده در کمترین سطح خود در 33 سال گذشته قرار دارد. جورجیوا گفت که 90 درصد اقتصادهای توسعه‌یافته جهان برای سال 2023 شاهد کاهش رشد اقتصادی خود خواهند بود. بر اساس پیش‌‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول گرسنگی و فقر که در طول بحران کرونا در جهان به شکلی چشمگیر افزایش یافته، همچنان رشد خواهد کرد. قرار است این هفته سیاست‌گذاران صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی برای گفت‌وگو در مورد اقتصاد جهانی با یکدیگر تشکیل جلسه بدهند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

جشنواره سرداران شهید فاریاب برگزار می‌شود/ رونمایی از تندیس جشنواره

د آوریل 10 , 2023
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از برگزاری جشنواره سرداران شهید حسین تاجیک و موسی یوسف‌زاده خبرداد.
Previous post اهدای یکهزار و ۵۰۰ جلد کتاب توسط خانواده شهید سبزواری
Next post جشنواره سرداران شهید فاریاب برگزار می‌شود/ رونمایی از تندیس جشنواره