۱۳ واحد کسب و کار مددجویان بهزیستی در خدابنده افتتاح شد

۱۳ واحد کسب و کار مددجویان بهزیستی در خدابنده افتتاح شد

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان خدابنده درآیین افتتاح سیزده واحد کسب و کار مددجویی به مناسبت هفته کارگر گفت: مشوق های بهزیستی، اشتغال جامعه هدف را در پی داشته است و سیاست بهزیستی در مسیر توانمندسازی افراد تحت پوشش توانسته کارفرمایان را نسبت به بکارگیری جامعه هدف راغب کند.

۱۳ واحد کسب و کار مددجویان بهزیستی در خدابنده افتتاح شد

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است از زنجان، رحیم گنج خانلو، سرپرست اداره بهزیستی شهرستان خدابنده در مراسم افتتاح طرح‌ها اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی برای  ۱۷۵ نفر از جامعه هدف و واجدین شرایط توسط بانک های عامل پرداخت شده است که توانسته یاریگر ایجاد و تثبیت شغلی مددجوبان باشد. سرپرست اداره بهزیستی شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه تسهیلات پرداخت شده در زمینه‌های گوناگون از قبیل کشاورزی، مغازه داری، صنعت، خدمات و … بوده است، تصریح کرد: سالانه بودجه‌ای برای تسهیلگری اشتغال مددجویان زیر پوشش بهزیستی اختصاص می‌یابد که افراد پس از گذراندن دوره آماده سازی شغلی می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند. وی با اشاره به اینکه بهزیستی تسهیلات خوداشتغالی را به دو صورت وام خوداشتغالی و کارفرمایی به افراد پرداخت می‌کند، افزود:  پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال کارفرمایی بهزیستی برای کارفرمایانی که زمینه اشتغال جامعه هدف بهزیستی را فراهم نمایند در ازای به کارگیری هر مددجو ۲ میلیارد ریال است وسقف دریافت تسهیلات تا ۲۰ میلیارد ریال برای حداکثر ۲۰  مددجودرنظر گرفته شده است. گنج خانلو یادآور شد: پرداخت همزمان تسهیلات بانکی و مشوق‌های اشتغال در صورتی که موجب پایداری اشتغال مددجویان بهزیستی شود با تشخیص کمیته اشتغال و بر اساس اعتبارات ابلاغی امکانپذیر و مبلغ تسهیلات پرداختی به نسبت نوع طرح اشتغال متفاوت است. سرپرست اداره بهزیستی شهرستان خدابنده به مشوق های بیمه ای که توسط بهزیستی پرداخت می شود، اشاره کرد و گفت: مشوق های بیمه‌ای  از دیگر خدمات بهزیستی است که به صورت خویش فرمایی، کارفرمایی و حق ارتقای معلولین پرداخت می‌شود و در سال گذشته برای ۲۹۷ نفر از مدد جویان بیش از ۹ میلیارد ریال پرداخت شده است. پایان پیام/73002

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

قطب نخست پرورش میگوی کشور زیر چتر «فرادانه»

ش مه 6 , 2023
مدیر بازرگانی بزرگ‌ترین شرکت دانش بنیان تولید خوراک آبزیان کشور گفت: ما از پرورش‌دهندگان حوزه آبزی‌پروری حمایت می‌کنیم تا از زمین‌هایی که دیگر قابلیت بهره‌برداری در آنها وجود ندارد، زمینه اشتغال و تقویت چرخه اقتصادی کشور مهیا شود.
Previous post هلال احمر کرمانشاه ۲۴ هزار زائر «بازی‌دراز» را اسکان داد
Next post قطب نخست پرورش میگوی کشور زیر چتر «فرادانه»