کتاب «طهارت یا نجاست سگ» به نمایشگاه کتاب رسید

کتاب «طهارت یا نجاست سگ» به نمایشگاه کتاب رسید

کتاب تازه‌ای با نام «طهارت یا نجاست سگ» منتشر شد.

کتاب «طهارت یا نجاست سگ» به نمایشگاه کتاب رسید

به گزارش مبلغ، کتاب «طهارت یا نجاست سگ» اثر آیت الله سید اصغر ناظم‌زاده قمی در ۱۵۲ صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید. این کتاب، پژوهش فقهی درباره دلایل نجاست سگ از منابع دست اول است که آیت الله ناظم‌زاده قمی در جلسه‌های متعدد درس خارج فقه با حضور فضلای حوزه علمیه قم طرح و بررسی کرده‌اند. از نکات متفاوت این کتاب، می‌توان به طرح جلد آن اشاره کرد که نسبت به تمام کتاب‌های دینی در این‌باره از طرحی جذاب و گیرا برخوردار است.

با پنج فصل این کتاب آشنا شوید:

فصل اول: «ادلّه نجاست همه انواع سگ» به بررسی عقل، قرآن، روایات و اجماع می‌پردازد.
فصل دوم: «قول به طهارت سگ» ضمن بیان آیه «فَکُلُوا مِمَّا اَمسَکنَ عَلَیکُم…»، استدلال به حدیث عبدالله بن مسکان، استدلال به حدیث علی بن جعفر و بعضی استحسانات را شرح می‌دهد.
فصل سوم: «فروعی در احکام حرام، مکروه و جایز مربوط به سگ» که در آن حرمت یا منع شدید سگ آزاری و سایر حیوانات، حرمت آمیزش جنسی با سگ و سایر حیوانات و کراهت هر اذیتی به حیوان تبیین شده و کراهت شدید نگهداری سگ‌های غیر مفید، کراهت سگ بازی و تقبیح آن، جوایز یا بطلان خرید و فروش سگ و فلسفه نجاست سگ در اسلام مورد تأکید قرار گرفته است.
فصل چهارم: «اهمیت حیوانات و شعورمندی آنها از دیدگاه اسلام» به بررسی اهمیت حیوانات از دیدگاه اسلام، شعور و اختیار داشتن حیوانات و شعور حیوانات در قرآن پرداخته و نظریه علامه طباطبایی در محشور شدن حیوانات و گاو گمشده و پیرزن را به نگارش درآورده است.
فصل پنجم: «حقوق سگ و دیگر حیوانات» به تشریح چند روایت درباره حقوق حیوانات، حفظ آرامش حیوانات، حق بهداشت حیوانات و توصیه صفات نیکوی سگ در مؤمن اختصاص دارد.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب در این‌جا مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

اختلاف قیمت عجیب خودرو از کارخانه تا بازار/ سود نجومی ۵۰۰ میلیونی تا ۲.۸ میلیاردی به جیب چه کسانی می‌رود؟

س مه 14 , 2024
برخی از خودروهای وارداتی بازار که به تعداد نسبتابالا وارد بازار شده، طی هفته‌های اخیر کشف قیمت شده‌اند؛ اما اختلاف قیمت خودروهای وارداتی از کارخانه تا بازار در برخی موارد عجیب است.
Previous post مقام ارشد حماس: اظهارات نتانیاهو درمورد تسلیم شدن حماس، مضحک و بیانگر وضعیت بحرانی اوست
Next post اختلاف قیمت عجیب خودرو از کارخانه تا بازار/ سود نجومی ۵۰۰ میلیونی تا ۲.۸ میلیاردی به جیب چه کسانی می‌رود؟