پنتاگون: باز ماندن کانال‌های ارتباطی با روسیه و چین مهم است

پنتاگون: باز ماندن کانال‌های ارتباطی با روسیه و چین مهم است

وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه تاکید کرد که باز ماندن کانال‌های ارتباطی با روسیه و چین برای جلوگیری از ارزیابی‌های اشتباه مهم است.

پنتاگون: باز ماندن کانال‌های ارتباطی با روسیه و چین مهم است

به گزارش گروه بین‌الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه تاکید کرد که باز ماندن کانال‌های ارتباطی با روسیه و چین برای جلوگیری از ارزیابی‌های اشتباه مهم است.  بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، واشنگتن تا کنون شاهد هیچ گامی از سوی چین برای ارائه تسلیحات به روسیه نبوده اما آمریکا شاهد آن بوده که پکن این گزینه‌ را بر روی میز باقی گذاشته است.  دولت آمریکا امروز پنجشنبه به چین هشدار داد که از هر گونه کمک به روسیه در جنگ اوکراین خودداری کند. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا امروز گفت واشنگتن اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می‌دهد چین احتمال کمک به روسیه در اوکراین را در دست بررسی دارد. او گفت واشنگتن به پکن هشدار می‌دهد که این کار را انجام ندهد. روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد. روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونستک اعلام کرد. دولت اوکراین اما استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نشناخته و حضور نظامی روسیه را «تجاوز و حمله به تمامیت ارضی« خود خوانده است. به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

کلاس‌های رایگان کنکور در مناطق کم برخوردار استان بوشهر برگزار می‌شود

ش فوریه 25 , 2023
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با منعقد شدن تفاهم نامه بین اداره کل آموزش و پرورش و وزارت نفت، تمام هزینه‌های برگزاری کلاس‌های کنکور در مناطق کم برخوردار استان بوشهر تامین می‌شود.
Previous post خبرهای خوش برای بیمه‌ شدگان روستاییان و عشایر/ دعوت از خیرین برای مشارکت در نذر بیمه‌ای
Next post کلاس‌های رایگان کنکور در مناطق کم برخوردار استان بوشهر برگزار می‌شود