وزیر خارجه اردن: اسرائیل منطقه را به سمت پرتگاه می‌برد

وزیر خارجه اردن: اسرائیل منطقه را به سمت پرتگاه می‌برد

ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن گفت که این کشور با نگرانی تحولات مسجدالاقصی را دنبال می‌کند و خشونت صرفا موجب بروز خشونت بیشتر می‌شود.

وزیر خارجه اردن: اسرائیل منطقه را به سمت پرتگاه می‌برد

به گزارش گروه بین‌الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که رژیم صهیونیستی با اقدامات خود منطقه را به سمت پرتگاه می‌کشاند. او گفت که اردن با نگرانی بالایی حوادث مسجدالاقصی را پیگیری می‌کند و تجاوزات رژیم صهیونیستی به نمازگزاران در این مکان مقدس هیچ توجیحی ندارد. ایمن الصفدی افزود: «خشونت تنها به خشونت بیشتر منتهی می‌شود. اردن برای توقف تجاوزات هر کاری که بتواند انجام می‌دهد، اما اردن به تنهایی کافی نیست جهان باید برای پایان دادن به این شرایط، یعنی اشغالگری اقدام جدی کند». وزیر خارجه اردن ریشه اتفاقات این روزهای مسجدالاقصی را نبود چشم‌اندازی برای حل و فصل سیاسی درگیری‌ها عنوان کرد و گفت: «نیروهای اشغالگر در یورش به مسجدالاقصی قوانین بین‌المللی را نقض کردند». یورش بامداد چهارشنبه نظامیان صهیونیستی به صحن مسجدالاقصی و ضرب و شتم نمازگزاران، در حالی است که طبق قوانین بین‌المللی تولیت و مدیریت این مکان مقدس با دولت اردن است. ایمن  الصفدی با اشاره به حضور ۷۰ نگهبان اردنی وابسته به اداره اوقاف این کشور در مسجدالاقصی، گفت که این تعداد نگهبان با دستان خالی نمی‌توانند مقابل ارتش مجهز اسرائیل را بگیرند. نظامیان صهیونیست نیمه شب چهارشنبه به مسجدالاقصی یورش برده و شروع به ضرب و شتم شدید نمازگزاران و معتکفین کردند. در این حمله ۴۰۰ فلسطینی دستگیر شده و دهها نفر از آن‌ها زخمی شدند. فیلم‌ها و تصاویر این یورش سر و صدای زیادی در رسانه‌های جهان به پا کرده و با محکومیت برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی، مصر، قطر و اردن همراه شده است. پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

جریان فرهنگی-هنری نسبت به ارزش‌های دینی بی‌تفاوت نباشد/ مسئله حجاب نیازمند کار عمقی است

ج آوریل 7 , 2023
امام جمعه ماهدشت گفت: جریان فرهنگی و هنری نباید به ارزش‌های دینی-مذهبی بی‌تفاوت باشند، برای مثال در موضوع حجاب وقتی خط سیر دشمن تشخیص داده شد باید کار فرهنگی و هنری عمیقی شکل می‌گرفت.
Previous post خبر خوب | لباس عروس از طرف بهترین بابای دنیا/ قانون برای همه است؛ حتی برای شما دکتر عزیز!
Next post جریان فرهنگی-هنری نسبت به ارزش‌های دینی بی‌تفاوت نباشد/ مسئله حجاب نیازمند کار عمقی است