هوش مصنوعی چه مشاغلی را نابود می‌کند

هوش مصنوعی چه مشاغلی را نابود می‌کند

تعدادی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری به‌دنبال بهره‌مندی از توانایی‌های AI و استفاده از آن به‌جای انسان هستند؛ مثلا IBM و BT Group، غول مخابراتی بریتانیا، در خبر تعدیل نیروهای انسانی خود، به‌ جایگزینی انسان با هوش مصنوعی فکر کرده و گفته‌اند در بسیاری از مشاغلی که تعدیل نیرو شده‌اند، دیگر نیروی انسانی استخدام نمی‌شود.

هوش مصنوعی چه مشاغلی را نابود می‌کند

فارس‌پلاس؛ دیگر رسانه‌ها- جام جم نوشت: ChatGPT از زمان عرضه خود در نوامبر ۲۰۲۲ تاکنون برای نوشتن معرفی‌نامه، نوشتن کتاب کودکان و حتی کمک به دانش‌آموزان برای نوشتن انشاء استفاده شده است. حتی جالب است بدانید که گوگل متوجه شده اگر با این مدل هوش مصنوعی مصاحبه کند، این ابزار می‌تواند به‌عنوان یک برنامه‌نویس مبتدی استخدام شود. همچنین کارفرمایان آمازون که این محصول هوش مصنوعی OpenAI را آزمایش کرده‌اند، گفته‌اند برای پاسخگویی به سؤالات مرتبط با پشتیبانی مشتریان عملکرد بسیار خوبی داشته است.  طبق گفته آنها، ChatGPT در زمینه ایجاد اسناد آموزشی نیز عالی عمل کرده و توانسته بسیار باقدرت به سؤالات مرتبط با استراتژی‌های شرکت نیز پاسخ دهد. تعدادی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نیز به‌دنبال بهره‌مندی از توانایی‌های AI و استفاده از آن به‌جای انسان هستند؛ مثلا IBM و BT Group، غول مخابراتی بریتانیا، در خبر تعدیل نیروهای انسانی خود، به‌ جایگزینی انسان با هوش مصنوعی فکر کرده و گفته‌اند در بسیاری از مشاغلی که تعدیل نیرو شده‌اند، دیگر نیروی انسانی استخدام نمی‌شود.  با وجود این‌که نتایج یک مطالعه انجام‌شده توسط دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۱۳ نشان داد که هوش مصنوعی تا ۲۰ سال آینده ۴۷درصد مشاغل انسانی را نابود خواهد کرد، اکنون به‌نظر می‌رسد این پیش‌بینی اشتباه بوده است. پایان پیام/ت

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

رئیسی: با تمام امکانات برای تحقق اصول مدنظر رهبر انقلاب در انتخابات تلاش می‌کنیم

ی ژوئن 25 , 2023
رئیس‌جمهور گفت: دولت به‌عنوان مجری انتخابات دخالتی در امور مربوط به نامزدها و در حمایت و یا ایجاد محدودیت برای آنان نخواهد داشت و در عین حال تمام امکانات خود را برای تحقق 4 اصل مورد انتظار رهبر انقلاب به‌کار خواهد گرفت.
Previous post آیت‌الله نوری همدانی: مرحوم آشتیانی برای ادای تکلیف از هیچ کوششی دریغ نمی‌کرد
Next post رئیسی: با تمام امکانات برای تحقق اصول مدنظر رهبر انقلاب در انتخابات تلاش می‌کنیم