نماینده مجلس:‌ ثبات اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار اولویت‌های برنامه هفتم است

نماینده مجلس:‌ ثبات اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار اولویت‌های برنامه هفتم است

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مسئله محور بودن یکی از مهمترین مزیت‌های برنامه هفتم توسعه کشور، گفت: ثبات اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار از جمله اولویت‌های دیده شده در برنامه هفتم توسعه است.

نماینده مجلس:‌ ثبات اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار اولویت‌های برنامه هفتم است

محمدرضا دشتی‌اردکانی، نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد، اظهار کرد:‌ لایحه برنامه هفتم توسعه کشور ۲۸ خردادماه توسط رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد.

وی افزود:‌ بعد از دریافت لایحه برنامه هفتم توسعه بلافاصله اعضای کمیسیون تلفیق این لایحه انتخاب و نماینده اردکان به عنوان دبیر اول این کمیسیون انتخاب شد و موارد اجرایی در دستور کار قرار گرفت.

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است جلسات رسمی کمیسیون تلفیق از امروز شنبه سوم تیرماه آغاز و تا پایان مردادماه نیز ادامه خواهد داشت.

دشتی اردکانی با بیان این‌که برنامه هفتم توسعه بر مبنای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تدوین شده است، تصریح کرد:‌ این برنامه در ۲۴ فصل ذیل بندهای ابلاغی سیاست‌های کلی تنظیم شده است.

وی مسئله محور بودن را یکی از مزیت‌های طرح هفتم توسعه دانست و خاطرنشان کرد:‌ ثبات اقتصادی و اطلاح نظام بانکی، بهبود فضای کسب و کار و رشد اقتصادی عدالت محور با رویکرد تأکید بر انرژی و زنجیره صنایع معدنی و پتروشیمی، مسکن، اقتصاد دریا محور، اقتصاد منطقه ای، تولیدی و ترانزیتی، از جمله مزیت‌های طرح هفتم توسعه است.

دبیر اول کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاحات ساختاری بودجه، اقتصاد دیجیتال و امنیت غذایی، صندوق‌های بازنشستگی و تأمین اجتماعی، و حکمرانی یکپارچه منابع و مصارف آب از دیگر مزیت‌های برنامه هفتم توسعه کشور است که با توجه به اهمیت مسئله محور بودن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ به طور مثال در حال حاضر ایران در حوزه انرژی فاقد زنجیره کامل در پتروشیمی است و در برنامه هفتم توسعه تکمیل تمام این زنجیره دیده شده که نقش مهمی در خودکفایی ملی ایفا می‌کند.

وی در پایان توجه به مسائل منابع محیط زیستی و منابع طبیعی را از جمله الزامات اجرایی برای سند هفتم توسعه کشور دانست و خاطرنشان کرد:‌ کمیسیون با دقت نظر تمام موارد مورد نیاز را بررسی خواهد کرد.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

رسانه‌ها به ترویج الگوهای درست مصرف برق کمک کنند

ش ژوئن 24 , 2023
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: رسانه‌ها به اهمیت مصرف بهینه و رعایت الگوهای درست مصرف کردن برق در این استان بیشتر کمک کنند.
Previous post اجرای ۳۳ طرح راهداری با بیش از ۱۲ میلیارد تومان اعتبار در جیرفت
Next post رسانه‌ها به ترویج الگوهای درست مصرف برق کمک کنند