نماز جمعه| از مجکوم کردن هتک حرمت به قرآن تا لزوم برخورد با فساد در هر سطحی

نماز جمعه| از مجکوم کردن هتک حرمت به قرآن تا لزوم برخورد با فساد در هر سطحی

ائمه جمعه در خطبه‌های امروز نماز جمعه علاوه بر محکوم کردن هتک حرمت قرآن در سوئد، دشمنی طاغوت را تمام‌نشدنی دانستند و یادآور شدند که برخورد با فساد در هر سطحی لازم و ضروری است و به برگزاری مراسم برگزاری جشن ها و مراسم های معنوی عید غدیر توصیه کردند.

نماز جمعه| از مجکوم کردن هتک حرمت به قرآن تا لزوم برخورد با فساد در هر سطحی

آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است؛ سردبیری استان‌ها: نماز جمعه امروز 9 تیرماه، در حالی در سراسر کشور برگزار شد که ائمه جمعه علاوه بر محکوم کردن هتک حرمت قرآن در سوئد، دشمنی طاغوت را تمام‌نشدنی و در حال تشدید و تقویت دانستند و یادآور شدند که برخورد با فساد در هر سطحی لازم و ضروری است.

پیغام و پسغام آمریکا برای توافق با ایران حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز گفت: پیام اقتدار ایران قوی در هفته جاری پررنگ‌ترین موضوع هفته بود چراکه یک اعترافی از سوی دشمنان درباره پیشرفت کشورمان وجود داشت؛ به طوریکه یکی از نشریه‌های آلمانی با اشاره به گسترش ظرفیت صادرات ایران، گفته است که آمارهای بین‌المللی از اوج‌گیری صادرات نفت و میعانات گازی ایران به بالای یک و نیم بشکه در روز خبر داده است.  وی ادامه داد: بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای رسیدن به توافق با ایران به هر قیمتی تلاش می‌کند و  شواهد حاکی از آن است که پیام ایران به غرب رسیده است.   امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه آشوب‌های پاییز سال گذشته بزرگترین امید دشمن به براندازی بود که با هدایت رهبری و‌ ایستادگی مردم مایوس شدند، ادامه داد: بعد از گرایش کشورهای منطقه به تعامل امروز شاهد رغبت کشورهای اروپایی و پیام و پسغام آمریکا برای توافق با جمهوری اسلامی ایران هستند؛ البته این یک بعد قضیه است و بعد دیگر و اصلی این است که باید در داخل نیز رفاه و معیشت مردم را ارتقا داد.  اگر در حوزه معیشت مردم کوتاهی کنیم باز دشمن به طمع خواهد افتاد امام جمعه تبریز ادامه داد: دولت و مجلس شورای اسلامی ایران وظایف سنگینی دارند چراکه اگر در حوزه معیشت مردم کوتاهی کنیم باز دشمن به طمع خواهد افتاد از این‌رو راه واکسینه مردم و کشور از توطئه ارتقا رفاه و امنیت اقتصادی است.  وی در ادامه به توهین کشور سوئد به قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این هفته شاهد اقدام موهن و نفرت‌انگیز دولت سوئد بودیم که آنها در یک اقدام موهن و به بهانه آزادی بیان مجوز آتش کشیدن قرآن را صادر کردند.  نماینده ولی فقیه در استان افزود: متاسفانه برخی کشورهای اروپایی همچون گذشته به بهانه واهی و بهانه حمایت از آزادی بیان، مسیر نفرت‌پراکنی علیه مقدسات و ارزش‌های اسلامی را انتخاب کردند و با وجود شعار حقوق بشر به حقوق جامعه بزرگ مسلمانان تعدی می‌کنند.  وی گفت: ترغیب به خشونت و نفرت‌پراکنی هیچ نسبتی با آزادی بیان ندارد؛  جامعه جهانی باید با یک صدا در مقابل اقدامات موهن کشورهای مد نظر که دم از حقوق بشر می‌زنند بایستد. علم الهدی

  آیت الله علم الهدی: دشمنی طاغوت تمام‌نشدنی و در حال تشدید و تقویت است نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد در تشریح سه قالب شرک به پروردگار خاطرنشان کرد: مشرکین که در صدر اسلام در وجود بت‌پرستان تعریف می‌شدند، امروزه در محتوا و ظاهر تسری یافته‌اند. بت که در گذشته نمادی از سنگ و چوب بود و بت‌پرستان آن را می‌پرستیدند، دو معنای دیگر نیز دارد؛ بت اول که از سنگ و چوب است، نوع دوم از بت نیز همان مطامع و هوس‌های نفسانی است که انسان در عبادات و مناسبت‌های خود بر آن پا می‌گذارد. بت سوم نیز طاغوت است؛ همان جریان‎های استکباری که در هر زمانه و عصر، انسان‌ها را از خدا دور می‌کنند و از یاد خدا باز می‌دارند. وی ادامه داد: باید بت را شکست؛ در هر معنا و جایگاهی که قرار بگیرد. انسانی که در صدر اسلام بت را پرستش می‎کرد هم‌تراز با انسانی است که در عصر حاضر، طاغوت را همتای پروردگار قرار می‎دهد. در همه حال، باید این بت‎ها را درهم شکست تا حج، حج ابراهیمی باشد.   آمریکا و اذناب ناپاک اروپایی او، تجلی شرک امروزی آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه مصادیق امروزی شرک، آمریکا و اذناب ناپاک او همچون اروپایی‌ها هستند که در همه حال، تعارض با دین را دنبال می‌کنند، گفت: عداوت امروز ما با این‌هاست. این‌هایی که در نمونه نزدیک، هر روز از همین تیرماه به یاد یکی از جنایاتشان نام‌گذاری شده است؛ همانطور که ششم تیرماه ترور نافرجام امام خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران، هفتم تیرماه انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و ترور شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام(ره)، هشتم تیرماه شهادت محمد کچویی رئیس زندان اوین و بمباران شیمیایی سردشت با 110 شهید و 5 هزار نفر مجروح، یازدهم تیرماه شهادت آیت‌الله صدوقی چهارمین شهید محراب، دوازدهم تیرماه شلیک موشک به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی که به شهادت ۲۹۰ سرنشین آن از جمله ۶۶ کودک بی‌گناه منجر شد و سرانجام بیست و یکم تیرماه کشتار بیش از دو هزار نفر از مردم به پا خواسته مشهد در مسجد گوهرشاد که در حمایت از حجاب و نوامیس امت مسلمان به پا خواسته بودند.

  امام جمعه اهواز: مسوولان با هتاکی به قرآن برخورد کنند حجت‌الاسلام سید محمد نبی موسوی‌فرد امام جمعه اهواز امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهواز با اعلام انزجار از جسارت صورت گرفته به قرآن در کشور سوئد اظهارکرد: جسارت به قرآن کریم جسارت به اهل بیت است و برای مسلمانان قابل تحمل نیست. وی افزود: ما این حرکت را محکوم می‌کنیم و از مسولین درخواست داریم قاطعانه با هتاکی به مقدسات برخورد کنند. نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه از دستگاه دیپلماسی کشورهای مسلمان درخواست داریم تا جسارت صورت گرفته به قرآن کریم را شدیدا محکوم کنند، افزود: جسارت به ساحت قرآن کریم توسط یهودی‌ها اتفاق افتاده است و محکوم است. حجت‌الاسلام موسوی‌فرد با اشاره به در پیش بودن عید غدیر گفت: غدیر یک راه و یک سبک است و برگزاری عید غدیر در مناطق مختلف با همکاری مردم و دستگاه های فرهنگی ضروری است. امام‌ جمعه اهواز با اشاره به تحریم‌های ایران از سوی آمریکا گفت: کشور ما هم‌اکنون تحریم‌هایی را تجربه می‌کند که در تمام دوران انقلاب اسلامی بی‌سابقه بوده است. وی یادآور شد: آمریکا در مقابل ایران با شکست روبرو شده است و نمی‌تواند به اهداف شوم خود برسد. هدف آمریکا فروپاشی انقلاب اسلامی است و سازش با آمریکا تضعیف انقلاب است.  

  امام جمعه زنجان: امریکایی‌ها جنایت علیه همه، غیر از خودشان و رژیم صهیونیستی را جایز می‌دانند آیت‌الله خاتمی در نماینده ولی فقیه در استان زنجان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان گفت: مقامات امریکایی در طول تاریخ هرکاری توانسته‌اند علیه ایران انجام داده‌اند از این رو وقتی می‌گویند ایران باید از نقشه جهان حذف شود، کسی نمی‌تواند بگوید که آمریکا خیرخواه کشور ما است. وی همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها شرم نمی‌کنند اسم حقوق بشر را می‌آورند؟! هرکس دیگری در دنیا ادعا بکند طرفداری از حقوق بشر را، دولتمردان آمریکا دیگر نباید این ادعا را بکنند، با این همه فضاحتی که در کارنامه‌ آنها نسبت به حقوق‌بشر هست. آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه  آمریکایی‌ها وقیح هستند و جنایت علیه همه، غیر از خودشان و رژیم صهیونیستی را جایز می‌دانند، ادامه داد: آمریکا پرچم حقوق بشر را بلند و ادعای طرف‌داری از حقوق بشر می‌کند اما هر چند روز یک بار در خیابان‌های این کشور یک بی‌گناه، به دست پلیس آمریکا در خاک‌وخون می‌غلتد.    

  امام جمعه همدان: برخورد با فساد در هر سطحی باید انجام شود آیت‌الله سیدمصطفی موسوی‌اصفهانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان در جمع نمازگزاران با بیان اینکه یکی از مسائلی که بسیار باید مورد دقت قرار گیرد، رهنمودهای مقام معظم رهبری است اظهار کرد: رهبری یکی از مهمترین ستون‌های اصلی نظام را قوه قضاییه دانستند؛ بنابراین افرادی که در دادگاه‌ها و مجموعه قوه قضاییه خدمت می‌کنند و برای اجرای عدل گام برمی‌دارند، مواظب باشند تقوای صد درصدی را درباره حقوق مردم رعایت کنند. وی با بیان اینکه قضات درصدد این نباشند که صرفاً آمار پرونده‌های مختومه را افزایش دهند افزود: در روز قیامت برابری حکم قاضی با موازین شرعی را بررسی می‌کنند و به آمار مختومه بودن پرونده‌ها توجهی ندارند. امام جمعه موقت همدان با اشاره به اینکه خستگی، کسالت و یا هر مسأله‌ای دیگر نباید باعث شود از بررسی همه‌جانبه پرونده خودداری کرد تصریح کرد: گاهی نیاز است به قانون مراجعه بیشتری شود و یا با قضات باتجربه‌تر مشورت کرد تا حکم عادلانه‌تری صادر شود. وی با بیان اینکه قضات مراقب ایمان خود باشند و وجدانشان را بین خود و خدا حکم قرار دهند ادامه داد: یکی از مهمترین مسائل در هر مجموعه‌ای تقویت نقاط قوت و به صفر رساندن نقاط ضعف است و این مهم اختصاص به قوه قضاییه ندارد و همه باید این اصل را دنبال کنند و با مشاوران مشورت کنند.  

    امام جمعه شیراز: هتک حرمت به قرآن نادانی دولت سوئد بود آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: این نادانی دولت سوئد بود و نباید این کار را انجام می‌دادند و این جسارت را می‌کردند. امام جمعه شیراز با اشاره به هتک حرمت به قرآن کریم در کشور سوئد افزود: دولت سوئد باید این جسارت و توهین را جبران کند یا پای تمام تبعات آن بایستد.این عمل ناپسند و مورد نفرت و انزجار است. وی ادامه داد: آنچه مسلم است این که این کار زشت و نازیبا از نظر همه مسلمانان و امت اسلام محکوم است و مورد تنفر همه مسلمانان است، روز چهارشنبه یک افراطی سوئدی تحت حمایت مقامات و پلیس این کشور در مقابل چشمان حدود ۲۰۰ مسلمان، قرآن را در بیرون مسجد اصلی استکهلم پایتخت سوئد سوزاند.  

  امام جمعه بندرعباس: عموم مردم در برنامه خوب سازمان تبلیغات برای عید غدیر شرکت کنند حجت الاسلام محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان امروز در خطبه های نماز جمعه بندرعباس اظهار کرد: ولادت با سعادت امام علی النقی امام هادی (ع) در پیش است. دوران امام هادی دوران سختی بود اشخاصی مانند متوکل در جامعه اسلامی سبب بیشترین رنج و سختی به خاندان مکرم اهل بیت می شد و به حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) توهین می کرد. وی افزود: زیارت جامعه کبیره از امام هادی (ع) و زیارت غدیریه مورد اهتمام اهل بیت بوده است و مورد سفارش موکد اهل بیت بوده است و ما باید ترویج و جوانان را به خواندن مضامین ارزنده این دو زیارت دعوت کنیم. امام جمعه بندرعباس، تبلیغ غدیر را واجب دانست و از طرح خوب سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان در کنار ساحل با مشارکت مردم و ایجاد اجتماع عظیم در روز عید غدیر و اطعام غدیری به اقدامی ارزشمند یاد کرد و از عموم جامعه خواست تا در این برنامه مشارکت کنند. حجت الاسلام عبادی زاده ادامه داد: از صنعتگران عزیز که مجاهدان عرصه تولید هستند، می خواهیم با جدیت و اهتمام و درک شرایط کشور از کار بزرگ آنان اشتغالزایی را افزایش دهند و در زمینه گلخانه ها، شیلات، گردشگری و … به نیروی کارگر نیاز داریم چرا که ظرفیت بسیار ارزشمندی وجود دارد. انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

تصویری جالب توجه از مسابقات کشتی خردسالان

ج ژوئن 30 , 2023
مسابقات کشتی آزاد خردسالان در سالن شهدای هفتم تیر در حال پیگیری است.
Previous post نخستین گروه حجاج یزد۱۳ تیر ماه، وارد استان می شوند
Next post تصویری جالب توجه از مسابقات کشتی خردسالان