میراث فرهنگی، تخریب «ساختمان چاپ رنگین» تهران را تکذیب کرد

میراث فرهنگی، تخریب «ساختمان چاپ رنگین» تهران را تکذیب کرد

معاون میراث‌فرهنگی تهران ضمن تکذیب اخبار تخریب ساختمان چاپ رنگین واقع در خیابان سعدی گفت: فرآیند ثبت ملی این اثر پس از تشریفات قانونی انجام شده است.

میراث فرهنگی، تخریب «ساختمان چاپ رنگین» تهران را تکذیب کرد

به‌گزارش گروه جامعه آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تهران، محسن سعادتی ضمن تکذیب اخبار تخریب ساختمان چاپ رنگین واقع در خیابان سعدی، کوچه بخارا، گفت: فرآیند ثبت ملی این اثر پس از تشریفات قانونی انجام شده است. معاون میراث‌فرهنگی تهران عنوان کرد: ملک موسوم به ساختمان چاپ رنگین به دلیل شان ملی و تاریخی و به عنوان یکی از پلاک‌های ارزشمند تاریخی منطقه  به شماره ۳۳۸۱۶ مورخ ۷ اسفندماه ۱۴۰۱ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و این معاونت آمادگی دارد با همکاری مالک نسبت به مرمت و احیای اثر فوق اقدام کند. در خصوص ابهامات درج پلاک شهرداری در لوح ثبتی اثر، معاون میراث فرهنگی تهران خاطرنشان کرد: در سامانه شهردای ملک به صورت یک پلاک جمعی بوده و طی نامه رسمی از سوی شهرداری این پلاک از اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران استعلام شده و طبیعی است که شمارگان پلاک بنا در محدوده‌های تاریخی طی سنوات تغییر کند، به همین دلیل در پرونده ثبتی کروکی محدوده عرصه درج می‌شود. همچنین در لوح اثر ثبتی با عنوان ملک موسوم به «ساختمان چاپ رنگین» که در حال حاضر پابرجا بوده نیز درج شده است. وی گفت: بدلیل عدم ثبت بنای مذکور تا تاریخ صدور لوح ثبت اقدامات حفاظتی به لحاظ قوانین و مقررات جاری میراث فرهنگی کشور میسر نبوده و حفظ اثر باقیمانده برای این اداره‌کل جایگاه ویژه‌ای داشته است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

مأموریت ویژه رئیسی به وزرای نیرو و امورخارجه: حق‌آبه ایران از هیرمند را با جدیت پیگیری کنید

ی مه 14 , 2023
رئیس‌جمهور به وزرای امورخارجه و نیرو ماموریت داد با توجه به اهمیت حق‌آبه ایران از رود هیرمند، این مسئله را به‌طور ویژه و با جدیت پیگیری کنند.
Previous post آزادی زندانیان استان سمنان ۱۱ درصد افزایش یافت
Next post مأموریت ویژه رئیسی به وزرای نیرو و امورخارجه: حق‌آبه ایران از هیرمند را با جدیت پیگیری کنید