معتادانی که برای همیشه با اعتیاد خداحافظی می‌کنند!

معتادانی که برای همیشه با اعتیاد خداحافظی می‌کنند!

مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گوید: گزارش‌هایی به دست ما رسیده که 65درصد از معتادانی که بهبود یافته اند، پس از 2 سال دیگر به سراغ مواد مخدر نمی‌روند.

معتادانی که برای همیشه با اعتیاد خداحافظی می‌کنند!

مجید قربانی، مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر است که با او درباره موضوعاتی چون میزان بازگشت معتادان پس از ترک مصرف مواد مخدر، مدیریت کمپ‌های ترک اعتیاد، درمان معتادان و هزینه های درمان مصرف کنندگان مخدر گفت‌وگو کردیم.

سونامی اعتیاد در کشور به راه افتاده است فارس: مدیریت کمپ‌های ترک اعتیاد چگونه صورت می‌گیرد، آیا مقررات و دستورالعمل نیازمند بروزرسانی نیست؟ حقیقت آن است که مقرراتی که بخواهد نشان دهد که یک مرکز چه شکلی مدیریت شود و چه اجزایی داشته باشد، چیزی کم نداریم به این معنا که تمام آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها، پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌هایی که امروز برای همه مراکز نوشته شده است ترکیبی از آخرین یافته‌های علمی و تجربه‌های داخلی کشور است اما نقص کار کجاست؟ نقصی که بعضاً در برخی کمپ‌های ترک اعتیاد دیده می‌شود آنجا است که در بسیاری از مواقع این آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها به طور درست اجرا نمی‌شود، مـتأسفانه شرایط اعتیاد در کشور در شرایط سونامی و بحرانی قرار دارد، به خاطر آنکه که در تمام دنیا این مدلی است اما از آنجایی که مشکلات مربوط به مصرف مواد مخدر در ایران بیشتر است و امکانات محدودتر، پس بیشتر این موضوع خود را نشان می‌دهند وگرنه اعتیاد ماهیتاً یک بیماری مزمن پیش رونده عود‌کننده است. مـتأسفانه شرایط اعتیاد در کشور در شرایط سونامی و بحرانی قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

تداوم بن‌بست بر سر کمک‌های اوکراین در مجلس نمایندگان آمریکا

چ دسامبر 13 , 2023
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تداوم بن‌بست در کنگره این کشور بر سر تصویب کمک های درخواستی جدید جو بایدن برای اوکراین خبر داد.
Previous post اعلام برنامه‌های ایام فاطمیه دوم در بجنورد
Next post تداوم بن‌بست بر سر کمک‌های اوکراین در مجلس نمایندگان آمریکا