معاریو: غزه به همه کابینه‌های اسرائیل درس قدرت می‌دهد

معاریو: غزه به همه کابینه‌های اسرائیل درس قدرت می‌دهد

روزنامه عبری «معاریو» با اشاره به اینکه کابینه نتانیاهو فقط به اصلاحات قضایی مشغول شده و قادر به رهبری نبردها نیست، نوشت: «غزه به همه دولت‌های اسرائیل درسی از قدرت می‌دهد».

معاریو: غزه به همه کابینه‌های اسرائیل درس قدرت می‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، «آلون بن دیوید»، تحلیلگر امور نظامی شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، طی تحلیلی که در روزنامه عبری «معاریو» منتشر شد، ضمن تاکید بر قدرت مقاومت فلسطین و غزه، نوشت: «حماس، حزب الله و ایران می‌بینند که چگونه دولت [نتانیاهو] در حال برچیدن پایه‌های قدرت اسرائیل است».

براساس گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، در ادامه این تحلیل آمده است: این وضعیت کابینه، به پایگاه استراتژیک آمریکا آسیب می‌زند و وحدت داخلی را از بین می‌برد؛ علاه بر این باعث خواهد شد تا فلسطینیان با این فرض که اسرائیل در وضعیت فعلی خود از پاسخی که منجر به نبرد گسترده شود، خودداری خواهد کرد،  به ما ضربه بزنند».

این تحلیلگر صهیونیست با تاکید بر اینکه «غزه به همه دولت‌ها در اسرائیل درسی از محدودیت‌های قدرت می‌دهد»، افزود: غزه همواره دیوار دشواری بوده، هست و به نظر می‌رسد برای همیشه باقی بماند؛ دیواری که بر روی آن وعده‌های پوچ سیاستمدارانی را می‌بینیم که سوگند یاد کرده بودند واقعیت را در جنوب را تغییر خواهند داد.

بن دیوید در ادامه گفت: حماس، حزب‌الله و ایران در ارزیابی خود درست می‌گویند. آن‌ها می‌گویند کابینه نتانیاهو تنها درگیر قوانینی است که قوه قضائیه و آنچه از وحدت ملی باقی مانده را از بین می‌برد؛ برای او رهبری جامعه متفرق اسرائیل که به سوی نبرد می‌رود، دشوار خواهد بود».

وی در ادامه با اشاره به اینکه «نخست‌وزیر بنیامین نتانیاهو درس‌هایی از این دست می‌داند، اما درس جدید این بار به صورت ویژه دردناک خواهد بود»، نوشت: حماس در عرض چهار ماه موفق شد ضعف دولت راست‌گرا و همچنین این واقعیت را که می‌تواند اسرائیل متفرق‌شده را از یک رویارویی گسترده بازدارد، برای همه آشکار کند.

این تحلیل در حالی منتشر می‌شود که جناح‌های مقاومت فلسطین طی چند روزه هشدارهای شدیدی به اشغالگران داده و ده‌ها موشک به سوی شهرک‌های اشغالی روانه کرده‌اند. درگیری‌های نظامی بین رژیم صهیونیستی و غزه بعد از آن بالا گرفت که «خضر عدنان» یکی از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پی اعتصاب غذا در زندان‌های رژیم اشغالگر به شهادت رسید.

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

مسؤولان به معیشت مردم توجه کنند/ لزوم برخورد با افراد پشت‌صحنه در موضوع گرانی‌خودرو

ج مه 5 , 2023
امام جمعه موقت اصفهان گفت: مجلس برخوردی با وزیر داشت اما باید با افراد پشت صحنه‌ای که ۷٠ درصد بر قیمت خودرو می‌گذارند و بدون توجه به مصلحت مردم، نظام و انقلاب تصمیم‌گیری می‌کنند برخورد شود.
Previous post خبر خوب| به نام جوانمرد/ ما در دنیا پنجم شدیم
Next post مسؤولان به معیشت مردم توجه کنند/ لزوم برخورد با افراد پشت‌صحنه در موضوع گرانی‌خودرو