مخالفت مجلس با الزام ثبت یک شماره تلفن همراه برای تمامی اشخاصی که به سن قانونی رسیده‌اند

مخالفت مجلس با الزام ثبت یک شماره تلفن همراه برای تمامی اشخاصی که به سن قانونی رسیده‌اند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه که سازمان ثبت احوال را مکلف می‌کرد تا امکان ثبت برخط یک شماره تلفن همراه برای تمامی اشخاص حقیقی که به سن قانونی رسیده‌اند را فراهم کند، حذف کردند.

مخالفت مجلس با الزام ثبت یک شماره تلفن همراه برای تمامی اشخاصی که به سن قانونی رسیده‌اند

به گزارش خبرنگار سیاسی آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، نمایندگان در جلسه علنی امروز (دوشنبه،15 آبان) مجلس شورای اسلامی  و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، با حذف تبصره ۳ بند الحاقی ۱ ماده ۵ لایحه موافقت کردند. در تبصره ۳ بندالحاقی ۱ ماده ۵ لایحه آمده بود که به منظور اجرای ماده (۱۰) قانون مدیریت داده ها و اطلاعات ملی، سازمان ثبت احوال کشور مکلف است امکان ثبت برخط و به روزرسانی یک شماره تلفن همراه برای تمامی اشخاص حقیقی که به سن قانونی رسیده اند را با لحاظ کلیه الزامات امنیتی بر روی پایگاه فراهم نماید. از این پس، شماره تلفن همراه قانونی هر شخص برای کلیه خدمات دولتی و عمومی، شماره ثبت شده در پایگاه مذکور می باشد و سازمان ثبت احوال باید از طریق تبادل اطلاعات و برقراری خدمات الکترونیکی نسبت به ارائه شماره ها به تمامی دستگاه های اجرائی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، بانکها و شرکتهای دولتی اقدام نماید. این مبادی به هیچ عنوان حق اخذ شماره تلفن همراه اشخاص حقیقی را به غیر از طریق خدمت (سرویس) الکترونیکی سازمان ندارند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

سفرهای زمینی غیرمجاز عتبات 3 برابر اعزام‌های رسمی شد

د نوامبر 6 , 2023
در 15 روز اخیر با وجود استقبال از سفرهای هوایی عتبات زیر نظر سازمان حج و زیارت، بسیاری به صورت زمینی با کاروان‌های غیرمجاز به کربلا رفتند. یک منبع آگاه می‌گوید: تعداد کاروان‌های غیرمجاز زمینی سه برابر اعزام‌های رسمی شده است.
Previous post آغاز کشت محصول باقلا و نخودفرنگی در شهرستان طارم
Next post سفرهای زمینی غیرمجاز عتبات 3 برابر اعزام‌های رسمی شد