لزوم نقش آفرینی ادیان الهی در برقراری صلح و  عدالت در جامعه

لزوم نقش آفرینی ادیان الهی در برقراری صلح و عدالت در جامعه

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌غربی گفت: ادیان الهی در این عصر، تکلیف بزرگی بر عهده داشته و باید در زمینه برقراری عدالت، صلح و آرامش در دنیایی که پر از ظلم و نابرابری‌ها است، نقش آفرینی کنند.

لزوم نقش آفرینی ادیان الهی در برقراری صلح و  عدالت در جامعه

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است از ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی در دیدار با «پاتریارک مار آوا روئیل» رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری اظهار داشت: آذربایجان‌غربی رنگارنگی از قومیت‌ها، مذاهب و ادیان الهی است و تا امروز پیروان ادیان و مذاهب گوناگون بدون در نظر گرفتن اختلاف‌ها و با نهایت صمیمیت در کنار هم زیسته‌اند و اتحاد و همبستگی را معنا کرده‌اند. وی با بیان اینکه وحدت و همدلی ریشه در آموزه‌های قرآن دارد، افزود: انقلاب اسلامی به فرق و ادیان ارزش خاصی قائل است و حضور نمایندگان در مجلس اسلامی، انجام مراسمات دینی و … از جمله امثال آن است. نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی ظلم ستیزی را یکی از مهم ترین آموزه‌های ادیان الهی قلمداد کرد و تصریح کرد: یکی از دلایلی که پیروان ادیان الهی در جمهوری اسلامی ایران همزیستی مسالمت‌آمیزی دارند این است که یکی از مهم ترین آموزه‌های مشترک ادیان الهی ظلم ستیزی است. وی ادامه داد: وجود شهدای مسیحی و ارمنی در جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران موید همین نکته است که دلاوران مسیحی بخاطر ظلم ستیزی و حب وطن برای دفاع از مظلوم، جانفشانی کرده و امروز قاطبه مردم ایران قدردان این جانفشانی ها بوده و تشییع باشکوه شهید تازه تفحص شده هم براین نکته صحه می گذارد. امام جمعه ارومیه بیان کرد: ادیان الهی در این عصر، تکلیف بزرگی بر عهده داشته و باید در زمینه برقراری عدالت، صلح و آرامش در دنیایی که پر از ظلم و نابرابری‌ها است، نقش آفرینی کنند. وی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران بدون نگاه به دین یا رنگ انسان ها، خود را موظف به دفاع از مظلومان جهان می داند و در اقصی نقاط جهان از جمله سوریه و عراق از حقوق انسان ها (شیعه، سنی، مسیحی و یا ایزدی حتی بیخدایان) دفاع کرده است. سید قریشی‌افزود: در عصر کنون، بی شک سردار سلیمانی تابلوی دفاع از مظلوم است و مجاهدت های آن شهید والامقام به صورت واضح و روشن است. امام جمعه ارومیه در پایان ضمن تشکر از حضور رهبر آشوریان جهان، وحدت و همدلی رمز ماندگار حرکت در مسیر تعالی، ترقی، پیشرفت و شکوفایی است و امروز آذربایجان غربی بر خود می بالد که پرچمدار وحدت فرق و ادیان بوده و بدون در نظر گرفتن اختلاف ها، مردمان آن با اتحاد و همبستگی در کنار هم زندگی می کنند. در ادامه رهبر آشوریان جهان آذربایجان غربی را نماد وحدت و همدلی دانست و گفت: این استان نماد وحدت و همدلی بین فرق و ادیان است و بنده از همه مسئولین و مردم این استان بخاطر وجود چنین فضایی متشکرم. وی با تجلیل از اقدامات تقریبی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: تلاش ها و مجاهدت های حضرتعالی در راستای تقریب مذاهب بر ما آشکار است و الحمدالله در این زمینه خوب درخشید و بکی از برنامه های سفر ما به ایران، دیدار و تجلیل از حضرتعالی به عنوان پرچمدار وحدت و همدلی است. در پایان این دیدار، «پاتریارک مار آوا روئیل» رهبر آشوریان جهان، با اهدای تندیسی از تلاش ها و مجاهدت های تقریبی و وحدت آفرین حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تجلیل کرد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

ئبود امکانات به روز از مشکلات روابط عمومی‌هاست/روابط عمومی‌ها جهادگران جهاد تبیین هستند

پ مه 18 , 2023
مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری مازندران گفت: عدم امکانات به روز از مشکلات روابط عمومی‌هاست و باید در این بخش امکانات مناسب در اختیار روابط عمومی‌ها قرار گیرد تا شاهد توسعه در این بخش باشیم.
Previous post درمان جراحات با محصول دانش‌بنیان ارگانیک و گیاهی
Next post ئبود امکانات به روز از مشکلات روابط عمومی‌هاست/روابط عمومی‌ها جهادگران جهاد تبیین هستند