لزوم توجه به رشد جمعیت برای افزیش نیروی انسانی

لزوم توجه به رشد جمعیت برای افزیش نیروی انسانی

امام جمعه موقت زاهدان گفت: رشد جمعیت در دهه‌های اخیر به دلیل سیاست نادرست، مسیری را طی کرده که آینده نیروی انسانی و آینده رشد و ترقی کشور را به خطر انداخته است بنابراین باید در این زمینه تدبیر لازم اندیشیده شود.

لزوم توجه به رشد جمعیت برای افزیش نیروی انسانی

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است از زاهدان، حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری که در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ برای دست اندرکاران جمعیت بیان فرموده بودند اظهارداشت: تاکید مقام معظم رهبری بر مساله جمعیت در این پیام حاکی از دغدغه مهم رهبر حکیم و فرزانه نسبت به این موضوع است ایشان در این پیام بر آینده هولناک پیری جمعیت و تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی و حمایت از خانواده به عنوان یکی از فرائض مهم مسوولان و آحاد مردم تاکید کردند. وی بیان کرد: رشد جمعیت در دهه‌های اخیر به دلیل سیاست نادرست، مسیری را طی کرده که آینده نیروی انسانی و آینده رشد و ترقی کشور را به خطر انداخته است بنابراین باید در این زمینه تدبیر لازم اندیشیده شود. امام جمعه موقت زاهدان با تبریک ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) کریمه اهل بیت (ع) و روز دختر افزود: حضرت فاطمه معصومه به عنوان الگوی دختران جامعه جایگاه بلند و رفیعی در نزد خداوند دارد. وی با تاکید بر مقام زن در اسلام به نامگذاری سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) به عنوان روز زن و ولادت با سعادت حضرت زینب به عنوان روز پرستار و ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) بعنوان روز دختر اشاره کرد و گفت: این نامگذاری‌ها به دلیل اهمیت نقش اجتماعی زن در جامعه است. حجت الاسلام رمضانی تصریح کرد: کسانی که شعار زن زندگی آزادی را سر می‌دهند نمی دانند که زن در اسلام چه جایگاه بلندی دارد؛ شعار دهندگان حقوق زن در غرب در درجه اول کسانی هستند که می‌خواهند زن را در خدمت خود قرار دهند. وی به یکم خرداد سالروز محاصره اقتصادی ایران توسط آمریکا و اروپا اشاره کرد و افزود: آمریکا و اروپا می‌خواهند با تهدیدهای نظامی و اقتصادی در مقابل نظام جمهوری اسلامی کارشان را پیش ببرند. امام جمعه موقت زاهدان اظهارداشت: در تهدیدهای نظامی جوانان در نیروهای مسلح توانستند روز به روز بر قدرت خود بیافزایند و توطئه‌های دشمن را نقش برآب کنند در تحریم‌های اقتصادی نیز مسوولان باید از تمام ظرفیت‌های داخل کشور استفاده و تحریم اقتصادی دشمن را نیز خنثی کنند. وی بیان کرد: امروز دولت مقتدر جمهوری اسلامی ثابت کرده با برقراری ارتباط با کشورهای همسایه و آسیایی می‌تواند زمینه های ترقی و رشد اقتصادی کشور فراهم کنند. حجت الاسلام رمضانی با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر اظهارداشت: آزادی خرمشهر توسط فرماندهان شجاع و جوانانی غیوری صورت گرفت که در هیچ دانشگاه افسری درس نخوانده بودند و در مدت کوتاهی توانستند دشمن تا بن دندان مسلح را شکست دهند و خرمشهر را آزاد کنند. پایان پیام/3139

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

مراکز نوآوری مهارت‌محور در سمنان و دامغان راه‌اندازی می‌شود

ج مه 19 , 2023
تفاهم‌نامه آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و پارک علم و فناوری استان سمنان در راستای راه‌اندازی مراکز نوآوری مهارت‌محور در سمنان و دامغان منعقد شد.
Previous post آقای وزیر در سی‌سخت شگفت‌زده شد/ ضرغامی: ما که نفهمیدیم دلیل این حرکت چیست؟+فیلم
Next post مراکز نوآوری مهارت‌محور در سمنان و دامغان راه‌اندازی می‌شود