قطار سریع السیر تهران- مشهد در شُرف عقد قرارداد

قطار سریع السیر تهران- مشهد در شُرف عقد قرارداد

استاندار خراسان رضوی گفت: هم‌اکنون مقدمات عملیات اجرای قطار سریع السیر تهران – مشهد فراهم شده و در شُرف عقد قرارداد با کشور چین است.

قطار سریع السیر تهران- مشهد در شُرف عقد قرارداد

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است از مشهد، یعقوبعلی نظری در ارتباط ویدیویی با سفیر ایران در چین اظهار کرد: در سفر بهمن ماه سال گذشته رییس جمهور به چین، سندهای مختلفی برای توسعه همکاری بیشتر به امضا رسید. در این راستا چین در ساخت قطار سریع السیر مشارکت دارد. وی افزود: هم‌اکنون مقدمات عملیات اجرای قطار سریع السیر تهران – مشهد فراهم شده و در شُرف عقد قرارداد با کشور چین است. نظری ادامه داد: توجه به زمینه های فراهم شده برای ارتباط بیشتر با شُرکای چینی به ویژه ترانزیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری، لازم است تا موضوعات مختلف مرور و شرایط بهتر از پیش فراهم شود. استاندار خراسان رضوی گفت: با استان هایی در چین که رابطه مستقیم و بیشتری با خراسان رضوی دارند، می توان روابط خاص برقرار کرد. همچنین با شرکت های چینی که معرفی شوند می‌توانیم ارتباطات موضوعی و جغرافیایی برای روابط بیشتر برقرار کنیم. مگا پروژه قطار سریع‌السیر مشهد- تهران از ابتدای دهه ۹۰ مطرح شد و در دولت گذشته جای خود را به پروژه برقی سازی خط آهن مشهد-تهران داد اما سرمایه‌گذاری چینی‌ها به دلیل تحریم‌ها به نتیجه نرسید. با روی کار آمدن دولت سیزدهم، پروژه قطار سریع‌السیر مشهد- تهران مجدد کلید خورد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

نظام مهندسی تهران: گودبرداری غیر اصولی، علت ریزش ساختمانی در خیابان منصور شرقی بود

چ مه 3 , 2023
مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: یک ساختمان در منصور شرقی به علت گودبرداری غیراصولی و عدم اجرای صحیح ساز نگهبان دچار ریزش شده که بر اثر ان یک نفر فوت و دو نفر مصدوم شدند.
Previous post کردستان، مقصد بیستمین سفر استانی رئیس قوه قضاییه
Next post نظام مهندسی تهران: گودبرداری غیر اصولی، علت ریزش ساختمانی در خیابان منصور شرقی بود