صنعاء: آمریکا به ادامه جنگ در یمن اصرار دارد؛ اشک‌های بایدن دروغین است

صنعاء: آمریکا به ادامه جنگ در یمن اصرار دارد؛ اشک‌های بایدن دروغین است

وزارت خارجه یمن در واکنش به بیانیه رئیس‌جمهور آمریکا، گفت که نقش این کشور در کشتار ده‌ها هزار یمنی «شرم‌آور» است.

صنعاء: آمریکا به ادامه جنگ در یمن اصرار دارد؛ اشک‌های بایدن دروغین است

به گزارش گروه بین‌الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) به بیانیه روز سه‌شنبه جو بایدن که به مناسبت سالروز حمله یمنی‌ها به امارات، صادر شده بود واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری سبأ نت، در بیانیه چهارشنبه وزارت خارجه یمن آمده است که جو بایدن در بیانیه خود به طور ضمنی حق صنعاء در دفاع از مردم و خاک خود و مقابله با تجاوز خارجی را محکوم کرده است، تجاوزی که با نقش‌آفرینی واضح آمریکا صورت پذیرفته است. وزارت خارجه دولت صنعاء افزود: «بیانیه رئیس‌جمهور آمریکا همچنین نشان از اصرار واشنگتن به ادامه تجاوزات جنایتکارانه خود به یمن دارد و گویا این کشور پس از جنایت‌های جنگی و ضد بشری علیه مردم یمن، همچنان دست از اقدامات خود نکشیده است. نقش این کشور در کشتار ده‌ها هزار زن و کودک و غیرنظامی بیگناه و محاصره ظالمانه‌ای که به بدترین بحران بشری در جهان منجر شده، خجالت‌آور است».

در ادامه این بیانیه آمده است که اشک‌های رئیس جمهور آمریکا در سالروز حملات یمن به امارات، دروغین است، چرا که امنیت امارات تنها با ترغیب این کشور به صلح، پایان دادن به حضور نظامی و پایان مشارکت آن در تجاوز به یمن محقق می‌شود.

وزارت خارجه یمن همچنین تأکید کرد که این کشور حق دفاع از مردم و آب و خاک خود و مقابله قاطع با هرگونه اقدام متجاوزانه را دارد و با شدت با هرگونه تلاشی که بخواهد این حق را از مردم یمن بگیرد، مقابله خواهد کرد.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه در سالروز حملات پهپادی ارتش یمن به امارات، در بیانیه‌ای مدعی شد که واشنگتن همواره در کنار ابوظبی است و از این کشور در برابر حملات خارجی حمایت می‌کند.

۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ در پی انفجار چند تانکر سوخت که گفته می‌شد در پی حمله پهپادی یمن رخ داده، پلیس ابوظبی از کشته شدن سه نفر و زخمی شدن شش فرد دیگر خبر داد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

هفته شانزدهم لیگ برتر| ملوان پیکان را جا گذاشت/ توقف لحظات آخری مس مقابل نساجی

پ ژانویه 19 , 2023
هفته شانزدهم لیگ برتر با برتری ملوان مقابل پیکان و تساوی دیدار مس رفسنجان و نساجی آغاز شد.
Previous post ماه رجب فرصت کسب آمادگی نفس برای میزبانی از معارف الهی رمضان است
Next post هفته شانزدهم لیگ برتر| ملوان پیکان را جا گذاشت/ توقف لحظات آخری مس مقابل نساجی