صادقی: هنوز ساختاری جایگزین شورایاری ها معرفی نشده است

صادقی: هنوز ساختاری جایگزین شورایاری ها معرفی نشده است

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هنوز ساختاری جایگزین شورایاری ها معرفی نشده است، گفت: شورایاری ها حلقه اتصال بین مردم و مدیریت شهری بودند.

صادقی: هنوز ساختاری جایگزین شورایاری ها معرفی نشده است

به گزارش فارس،  احمد صادقی در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورا با اشاره به مصوبه نظام‌نامه مشارکت محله‌ای شهروندان در مدیریت شهری گفت: اهمیت این مصوبه برای همه روشن است اما سالها می شد که اعضای شورایاری ها با انتخاب مستقیم مردم برگزیده می شدند و مسئولیت هایی متوجه آنها بود. شورایاری ها رابطی بودند بین مردم و مدیریت شهری اما متاسفانه با ممنوعیت فعالیت شورایاری ها نه تنها شورایاری ها به حاشیه رانده شده بلکه هیچ ساختار جایگزینی هم فعال نشد. این به معنای قطع ارتباط یکی از مهمترین کانال های اتصال مدیریت شهری و مردم است. صادقی افزود: با ابطال مصوبه مجوز تشکیل شورای بازنگری اصلاح و هماهنگی نظامات برنامه ریزی و اجرایی شهرداری این مسیولیت بر عهده شورا بوده و مدیریت شهری نیز در دوره جدید به صورت ویژه رویکرد اجتماعی و مشارکتی را پیگیری کرده تا جایی که طرح من شهردارم نیز اجرا شد. عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین افزود: مدیریت شهر نیازمند حضور فعال گروه های مردمی تحت عناوینی همچون سازمان های مردم نهاد، گروه های جهادی و سازمان های اجتماع محور خواهد بود . انقلاب اسلامی ما هم همواره با مشارکت مردم به موفقیت دست یافته و لذا در این دوره مدیریت شهری که مردم شریف تهران ری و شمیران کار را به شورا و شهردار انقلابی سپردند ضروری است تا زمینه حداکثری مشارکت مردم در مدیریت شهر فراهم شود. صادقی همچنین افزود: پیرو این مصوبه در تاریخ 8/ 8/ 1401 معرفی 7 نفر از اعضای شورا جهت عضویت در ستاد هماهنگی مشارکت محلی شورای اسلامی شهر تهران در شورا تصویب شد و اعضای این ستاد مشخص شدند و بر اساس تبصره یکم رییس ستاد هماهنگی از میان نمایندگان کمیسیون فرهنگی عضو این ستاد می بایست انتخاب شود. وی ادامه داد: متاسفانه با گذشت 6 ماه از تاریخ تصویب این مصوبه و نیز سه ماه از انتخاب اعضای ستاد هنوز رییس ستاد مشخص نیست این بدان معنا است که ستاد وظایف خود را انجام نمی دهد، وظایفی که عبارتند از : 1-سیاست گذاری و تعیین جهت گیری مدیریت محلات شهر تهران 2-انتخاب ناظران شورا در هریک از محلات شهر تهران 3-ایجاد ساختاری مشابه و جایگزین شورایاری ها و ستاد محلات و مدیریت محله 4-برقراری ارتباط ساختار مند مدیریت شهری و مردم. پایان پیام/  

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

جزئیات جدید از حمله ناموفق به کارگاه وزارت دفاع در اصفهان/ عملکرد موفق سامانه‌های جنگ الکترونیک

ی ژانویه 29 , 2023
خبرنگار ایرنا به جزئیات بیشتری از حمله ناکام شب گذشته به یکی از کارگاه‌های وزارت دفاع در اصفهان دست یافته که حاکی از عملکرد موفق سامانه‌های جنگ الکترونیک در مقابله با ریزپرنده‌های مهاجم است.
Previous post گیلان در کنار مردم خوی
Next post جزئیات جدید از حمله ناموفق به کارگاه وزارت دفاع در اصفهان/ عملکرد موفق سامانه‌های جنگ الکترونیک