سرپرست وزارت جهاد کشاورزی به قم سفر کرد

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی به قم سفر کرد

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از مراکز خدمات کشاورزی گفت: این مراکز، خاکریز خط مقدم وزارت جهادکشاورزی در سراسر کشور هستند و برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های کلان کشاورزی زمانی تاثیرگذارند که مراکز خدمات کشاورزی توجیه و کشاورزان برای اجرای برنامه‌ها اقناع شوند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی به قم سفر کرد

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قم، سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهادکشاورزی در دومین سفر استانی امروز جمعه ۱۵ اردیبهشت وارد قم شد.  وی در این سفر ضمن بازدید از مراکز خدمات کشاورزی دهستان قم‌رود گفت: سیاست جدید وزارت جهادکشاورزی ورود به سرپنجه‌های وزارت یعنی مراکز خدمات کشاورزی است. وی با تاکید بر اثربخشی مراکز خدمات کشاورزی تصریح کرد: این مراکز، خاکریز خط مقدم وزارت جهادکشاورزی در سراسر کشور هستند و برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های کلان کشاورزی زمانی تاثیرگذارند که مراکز خدمات کشاورزی توجیه و کشاورزان برای اجرای برنامه‌ها اقناع شوند. سرپرست وزارت جهادکشاورزی در بازدید از مزارع کشت غلات قم‌رود گفت: گندم در کشاورزی ایران و سایر کشورها معیار است؛ عملکرد مناسب، کشت و خودکفایی در گندم، تضمین امنیت غذایی کشور است از این رو مراکز خدمات کشاورزی باید ضمن ارتباط فراگیر با کشاورزان، برنامه‌های ترویجی را به سمت و سوی کشت پر‌بازده محصولات راهبردی، مبارزه با آفات و کم کردن تلفات محصولات کشاورزی سوق دهند. آقامیری اجرای برنامه‌های ترویجی از جمله مبارزه با آفات کشاورزی را از جمله راهکارهای افزایش راندمان محصول برشمرد و در این رابطه برنامه‌های مراکز را در خصوص پایش و مبارزه با سن غلات مورد بازدید و ارزیابی قرار داد. وی در ادامه ضمن دیدار با کارشناسان پهنه، سامانه‌های سامکا و پود را مورد بازدید قرار داد، بررسی کارکرد، مزایا و معایب در حضور کارشناسان از دیگر برنامه‌های این سفر بود. پایان پیام/78023

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

واکنش شمخانی به اعتراف مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره رژیم صهیونیستی

ج مه 5 , 2023
دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به اعتراف سالیوان درباره رژیم صهیونیستی گفت: این اعتراف یعنی مسؤول همه اقدامات تروریستی این رژیم علیه افراد و تاسیسات اتمی ایران تاکنون آمریکا بوده و خواهد بود و باید تبعاتش را بپذیرد.
Previous post مسؤولان به معیشت مردم توجه کنند/ لزوم برخورد با افراد پشت‌صحنه در موضوع گرانی‌خودرو
Next post واکنش شمخانی به اعتراف مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره رژیم صهیونیستی