سرمایه‌گذاری 3.5 میلیارد دلاری ژاپن در اقتصاد ازبکستان

سرمایه‌گذاری 3.5 میلیارد دلاری ژاپن در اقتصاد ازبکستان

وزیر سرمایه گذاری، صنعت و تجارت ازبکستان و رئیس جدید آژانس همکاری بین المللی ژاپن (جایکا) در شهر «تاشکند» بر سیر مثبت رشد حجم سرمایه‌گذاری جاری ژاپن در ازبکستان که معادل 3 میلیارد و 500 میلیون دلار است، تاکید کردند.

سرمایه‌گذاری 3.5 میلیارد دلاری ژاپن در اقتصاد ازبکستان

به گزارش خبرنگار آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است در تاشکند، «لذیذ قدرت‌اف» وزیر سرمایه گذاری، صنعت و تجارت ازبکستان و «یوشیبومی بیتو» رئیس جدید آژانس همکاری بین‌المللی ژاپن (جایکا) در ازبکستان در دیداری در شهر «تاشکند» بر سیر مثبت رشد حجم سرمایه‌گذاری جاری ژاپن در ازبکستان که شامل 11 طرح به ارزش 3 میلیارد و 500 میلیون دلار در زمینه‌های مانند انرژی، توسعه زیربنایی، کشاورزی، آموزش و بهداشت است، تاکید کردند. قدرت‌اف بر اهمیت مشارکت فعال «جایکا» در اجرای اهداف توسعه استراتژیک ازبکستان جدید مبنی بر افزایش حجم سرمایه گذاری‌های خارجی، تحقق پتانسیل صنعتی حوزه‌ها و مناطق، رشد تجارت داخلی و بین‌المللی و همچنین توسعه بخش انرژی در ازبکستان تاکید کرد. در پایان این دیدار طرفین در مورد تداوم همکاری‌های متقابل فعال مبنی بر اجرای کیفی پروژه‌های مشترک جاری و تنظیم زمینه‌های جدید همکاری‌ها به توافق رسیدند. هم اکنون در ازبکستان 10 شرکت مشترک در زمینه‌های نفت و گاز، پتروشیمی و شیمیایی، تولید تجهیزات انرژی، ماشین سازی، ارائه خدمات حمل و نقلی و لجستیک، دادو ستدهای تجارتی، گردشگری و دیگر حوزه فعالیت می‌کنند. ژاپن استقلال ازبکستان‌ را در تاریخ 28 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 26 ژانویه سال 1992 میلادی بین این دو کشور روابط سیاسی برقرار شده است. پایان پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

بررسی طرح نحوه استفاده ماموران پلیس از سلاح به کجا رسید؟

س ژوئن 27 , 2023
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره طرح نحوه استفاده ماموران پلیس از سلاح گفت: به دلیل وجود ابهام و اشکال در برخی از مواد طرح، این طرح برای بررسی بیشتر و دقیق‌تر و رفع اشکالات به کمیته دفاعی کمیسیون عودت داده شد.
Previous post دروازه‌بان فصل قبل تراکتورسازی اولین خرید گل‌گهر
Next post بررسی طرح نحوه استفاده ماموران پلیس از سلاح به کجا رسید؟