ساخت «زیردریایی هوشمند» در ایران

ساخت «زیردریایی هوشمند» در ایران

فناوران ایرانی در یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت زیردریایی هوشمند با قابلیت کنترل هیبریدی شدند که قادر به بازرسی و شناسایی تاسیسات زیر آب است.

ساخت «زیردریایی هوشمند» در ایران

به گزارش خبرآنلاین، امیر خیام در گفت و گو با مهر، اظهار کرد: متخصصان و فناوران این شرکت دانش بنیان موفق به ساخت زیردریایی هوشمند شدند که توانایی کنترل هیبریدی دارد و بر پایه فناوری هوش مصنوعی است. همچنین این محصول اتوماتیک بوده و توسط پهپاد حمل می‌شود.

این فعال فناور شناسایی عیوب و بازرسی دقیق تأسیسات زیرابی، هدفگذاری و تغییر هدف، انجام عملیات‌هایی مثل جوشکاری زیر آب و حمل قطعات زیر آب را از توانایی‌ها و قابلیت‌های این زیردریایی هوشمند برشمرد.

مدیر این شرکت دانش بنیان درباره صادرات این محصول دانش بنیان به سایر کشورها گفت: در حال حاضر با دو کشور حاشیه خلیج فارس، امارت و عمان رایزنی شده است اما ما برای صادرات و فروش محصول در کشورهای خارجی به دلیل تحریم‌ها و نحوه انتقال پول با چالش‌هایی مواجه هستیم و از طرف دیگر چون خدمات پشتیبانی ارائه می‌دهیم به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی مواجه هستیم.

۵۸۵۸

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

موضع‌گیری طالبان نسبت به انتقام ایران از اسرائیل

پ آوریل 11 , 2024
معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر از پاسخ ایران به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق دفاع و حمایت کرد.
Previous post بیینید | عصبانیت شدید مریم امیرجلالی از حمید لولایی: ۳۰۰ میلیون را بگذار جلوی آینه دو برابر شود؛ چشم‌هایت را چپ کن ۹۰۰ میلیون شود!
Next post موضع‌گیری طالبان نسبت به انتقام ایران از اسرائیل