رسانه‌ها به ترویج الگوهای درست مصرف برق کمک کنند

رسانه‌ها به ترویج الگوهای درست مصرف برق کمک کنند

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: رسانه‌ها به اهمیت مصرف بهینه و رعایت الگوهای درست مصرف کردن برق در این استان بیشتر کمک کنند.

رسانه‌ها به ترویج الگوهای درست مصرف برق کمک کنند

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است از سمنان، سیدمحمد حسینی‌نژاد، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان پیش از ظهر امروز به مناسبت سومین روز از هفته مدیریت مصرف برق در گفت‌وگویی با خبرنگاران تأکید کرد: رسانه‌ها هسته اصلی اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در جهت تعیین رفتار کنشگر آحاد جامعه هستند. حسینی‌نژاد با عنوان اینکه سومین روز از این هفته با نام «مدیریت مصرف برق؛ افکار عمومی و رسانه» نام‌گذاری شده است، افزود: انتشار و استمرار پیام‌های آموزشی و تبلیغی، در اهمیت مصرف بهینه و رعایت الگوهای درست مصرف کردن برق در چند سال اخیر بسیار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. وی تأکید کرد: فرهنگ از دیدگاه جامعه شامل هر آنچه جامعه بشری به وجود آورده و توان اشتراک آن را دارد، می‌شود. مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان افزود: باید اذعان داشت که در فرهنگ‌سازی و تبلیغات صرفاً رساندن یک معنا، مفهوم یا ایده پایان کار نیست؛ بلکه اقناع یا ترغیب مخاطب در جهت دستیابی به هدف خاصی نیز مدنظر قرار دارد. حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه چنانچه به‌صورت بنیادی مدیریت مصرف برق اطلاع‌رسانی نشود، ناترازی‌های تولید و مصرف در سال‌های آتی وضع بسیار بحرانی را برای صنعت برق رقم خواهد زد، گفت: راه‌های گوناگون اطلاع‌رسانی نظیر شبکه‌های اجتماعی، رادیو، جراید، خبرگزاری‌ها و تلویزیون از جمله شیوه‌های اثرگذار تبلیغاتی خواهد بود و هر چه ابعاد فرهنگ‌سازی وسیع‌تر باشد، در دستیابی به اهداف راه هموارتری پیش روی صنعت برق خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: اگرچه انتقال فرهنگ فرایندی بسیار گسترده است؛ ولی خانواده، مدرسه و رسانه‌های جمعی به‌عنوان مهم‌ترین عوامل انتقال فرهنگی به کودکان و نسل بعد آنهاست و همه باید در راه تجربه‌سازی به این نسل تلاش کنیم.

پایان پیام/74002/م/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

اتحادیه نانوایان نسبت به تبدیل و تسهیل در صدور مجوزها اقدام کند

ش ژوئن 24 , 2023
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر اینکه اختصاص سهمیه آرد به نانوایی ها بر اساس عملکرد و رفتار آنان صورت می گیرد، گفت: تعیین سهمیه آرد هر نانوایی بر اساس ارزیابی و رصدهای نظارتی عرضه و تقاضای نان صورت می‌گیرد.
Previous post نماینده مجلس:‌ ثبات اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار اولویت‌های برنامه هفتم است
Next post اتحادیه نانوایان نسبت به تبدیل و تسهیل در صدور مجوزها اقدام کند