تغییر کاربری باغات شیراز پشت درهای بسته!

تغییر کاربری باغات شیراز پشت درهای بسته!

باغ ناصری بدون شک آخرین باغی نبود که از جغرافیای شیراز محو شد؛ چرا که اگر مجوزهای تغییر کاربری با همین روال ادامه یابد به زودی باید با باغ‌های دیگری در شهر شیراز نیز خداحافظی کنیم.

تغییر کاربری باغات شیراز پشت درهای بسته!

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است از شیراز، بهار که از راه می‌رسد نفس کشیدن در شیراز رنگ و بوی دیگری دارد، با هر دم و بازدم ریه‌ها تازه می‌شود و عطر بهار نارنج به جان‌ها عمر دوباره می‌بخشد.

اصلا شیراز را به اردیبهشتش می‌شناسند، ماهی که زیبایی طبیعت را در این شهر رویایی به اوج می‌رساند و آب و هوای مطبوع این دیار به واسطه باغ و بستان‌های موجود در آن و بارش عطر بهار نارنج از در و دیوارش دوچندان می‌شود.

حدود دو هفته پیش بود که معاون فرهنگی سابق شهردار شیراز از تخریب باغ ناصری، یکی از باغ‌های قدیمی و سرسبز منطقه یک شهر شیراز در آستانه سال نو و فرا رسیدن بهار طبیعت به بهانه ساخت پارک گردشگری پرده برداشت.

مصطفی مشفقیان در یک استوری فضای مجازی این اتفاق را رسانه‌ای کرد و نوشت مسئولان مربوطه ساخت پارک بزرگ گردشگری را علت قطع این درختان و از بین بردن این باغ عنوان کرده‌اند! از بین بردن درختان توجیه خوبی برای ساخت باغ‌پارک نیست

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

بومی‌سازی بیش از ۷ هزار قطعه مورد نیاز نیروگاه شهید سلیمی نکا در کشور

د آوریل 3 , 2023
مدیرعامل شرکت نیروگاه شهید سلیمی نکا از بومی‌سازی ۷ هزار و ۱۰۴ قعطه مورد نیاز نیروگاه شهید سلیمی نکا در سال گذشته خبر داد.
Previous post نامزد جمهوریخواه: ترامپ باید از رقابت ریاست جمهوری کنار برود
Next post بومی‌سازی بیش از ۷ هزار قطعه مورد نیاز نیروگاه شهید سلیمی نکا در کشور