برنامه‌ریزی دانشگاه علمی‌کاربردی برای تضمین اشتغال دانش‌آموختگان

برنامه‌ریزی دانشگاه علمی‌کاربردی برای تضمین اشتغال دانش‌آموختگان

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با برنامه منسجم تضمین اشتغال به دنبال برنامه ریزی شغلی در دانشگاه جامع علمی‌کاربردی هستیم.

برنامه‌ریزی دانشگاه علمی‌کاربردی برای تضمین اشتغال دانش‌آموختگان

به گزارش گروه دانشگاه آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است به نقل از  روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، پنل تخصصی اشتغال نوآورانه برای دانش آموختگان و فارغ‌التحصیلان با موضوع وضعیت و آینده اشتغال فارغ‌التحصیلان و برنامه‌های حمایتی و با حضور کریمی بیرانوند معاون توسعه اشتغال وزارت کار، رضایی‌فر سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، حسینی نیا رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و  اسدی فرد معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد. حسین بلندی رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در این پنل اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یکی از زیرنظام های آموزش عالی همسو با سیاست‌های کلان توسعه اشتغال به دنبال احیا و ایفای وظیفه ذاتی خود برای تسهیل در دستیابی به اشتغال اثربخش است بدین منظور همزمان با تغییرات مدیریتی، نسبت به بازتعریف ماموریت های بر طبق زنجیره ارزش خود همت گمارده است و انتظار می رود در برنامه‌ریزی های کلان و ارزیابی فعالیت ها این مهم به نحو مقتضی مورد توجه قرار گیرد.  بلندی افزود: در حال حاضر با درایت مقام معظم رهبری و در پی فرمایشات ایشان درخصوص ضرورت انطباق رشته های تحصیلی با نیاز بازار کار کشور ، حجت بر همه ما (مسئولان) تمام است. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی درخصوص اقدامات این دانشگاه پیرامون ارتقای توان اشتغال‌پذیری دانش‌آموختگان گفت: بررسی عملکرد دانشگاه جامع علمی کاربردی مبین سرلوحه قرار دادن این اصل است که این دانشگاه با برخورداری از وی‍‍‍‍‍‍‍ژگی منحصر به فرد ارتباط مستقیم و بی واسطه با بازار کار و همکاری بخش خصوصی، بر پذیرش مطابق اولویت‌های کشور و نیازمحور کردن رشته‌های تحصیلی با تضمین بکارگیری دانش آموختگان متمرکز شده و با بهره گیری از تجارب پیشگامی در آموزش های شغلی، نسبت به پیگیری و مشارکت در تسهیل اشتغال کشور اقدام می‌کنند. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: ایجاد تحول در آموزش های شغلی و اجرای درست آن در کشور نیازمند تغییر نگاه آموزش به گونه ای است که متضمن اشتغال پایدار دانش آموختگان باشد در این مسیر نگاه این دانشگاه، صرفا متوجه دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی نبوده و برای هریک از جوامع هدف خاص به نحوی برنامه ریزی شده تا ارایه آموزش‌ها به صورت هدفمند و سازمان‌یافته دنبال شود. برنامه‌ریزی شغلی در این ساختار شامل ارتقای توانمندی نیروی انسانی، بکارگیری به شکل مستقیم یا غیرمستقیم و هدایت برای خوداشتغالی و اشتغال آفرینی است.  بلندی گفت: هماهنگی کنشگران این عرصه موجب جلب اعتماد جامعه برای رفع پدیده شوم بیکاری دانش آموختگان خواهد شد بحرانی که تاکنون سرمایه زیادی از بودجه عمومی و منابع مردم صرف رفع آن شده است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با رهبر انقلاب

چ ژوئن 14 , 2023
آقای زیاد النَخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیئت همراه، عصر امروز چهارشنبه 24 خردادماه 1402 با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.
Previous post گسترش همکاری علمی جمهوری مالی و دانشگاه صنعتی شریف
Next post دیدار دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با رهبر انقلاب