امیرعبداللهیان و همتای سعودی تلفنی گفت‌وگو کردند

امیرعبداللهیان و همتای سعودی تلفنی گفت‌وگو کردند

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سعودی گفت: جمهوری اسلامی ایران تمهیدات لازم را برای افتتاح رسمی نمایندگی سیاسی و کنسولی خود در عربستان در نظر گرفته است.

امیرعبداللهیان و همتای سعودی تلفنی گفت‌وگو کردند

به گزارش گروه سیاست خارجی آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، حسین امیرعبداللهیان و فیصل بن فرحان وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در یک گفت‌وگوی تلفنی اخرین وضعیت توافقات مشترک دو کشور در پکن را مرور کردند. امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از سیر توافقات انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران و عربستان از جمله نشست وزرای خارجه دو کشور و اعلام ازسرگیری روابط، اعزام تیم‌های فنی بازگشایی سفارتخانه‌ها و سرکنسولگری‌های دو کشور و همچنین اقدام به معرفی سفرا گفت: جمهوری اسلامی ایران تمهیدات لازم را برای افتتاح رسمی نمایندگی سیاسی و کنسولی خود در عربستان سعودی در نظر گرفته است. وزیر خارجه ایران برنامه دیدار مقامات و وزرای خارجه دو کشور از پایتخت‌های یکدیگر را نشان از عزم طرفین برای همکاری و ترسیم روابطی مناسب برشمرد. وزیر امور خارجه عربستان با تأکید بر دیدگاه مثبت این کشور به آینده مناسبات دو کشور و تلاش برای توسعه و تحکیم روابط فیمابین اظهار داشت: ما ظرف ۲ ماه گذشته گام‌های خوبی برداشتیم و پایبندی ما به توافقات انجام شده بیانگر عزم جدی ماست. وی گفت: امیدواریم با استقرار سفرای دو کشور، آنان بتوانند راه‌های همکاری فیمابین را تسهیل کنند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

اختصاص اعتبار ۹۰۶ میلیارد تومانی برای صندوق ملی حمایت محیط زیست

ش مه 13 , 2023
مدیرعامل صندوق ملی حمایت محیط زیست کشور با اعلام اینکه برای این صندوق سال گذشته حدود ۹۰۶ میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شد، گفت: تاکنون حدود ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد تا به بخش خصوصی و واحدهای تولیدی اختصاص یابد.
Previous post گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با هنیه/ ضرورت حمایت جامعه جهانی از فلسطین
Next post اختصاص اعتبار ۹۰۶ میلیارد تومانی برای صندوق ملی حمایت محیط زیست