افزایش شهدای غزه به 22835 نفر

افزایش شهدای غزه به 22835 نفر

وزارت بهداشت غزه در نود و سومین روز جنگ از افزایش شهدا به 22835 نفر و زخمی‌ها به 58416 نفر خبر داد.

افزایش شهدای غزه به 22835 نفر

به گزارش گروه بین‌الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، وزارت بهداشت غزه امروز (۱۷ دی) در نود و سومین روز جنگ غزه از افزایش تعداد شهدا به ۲۲۸۳۵ نفر خبر داد. به نوشته اسکای نیوز، به گفته این وزارتخانه، ۵۸۴۱۶ نفر نیز تاکنون زخمی شده‌اند. بیش از هفت هزار نفر نیز همچنان زیر آوارها و مفقود هستند. وزارت بهداشت غزه همچنین خبر داد که طی ۲۴ ساعت گذشته، ارتش اشغالگر صهیونیستی دست به ۱۲ جنایت در بمباران غیرنظامیان در غزه زد که طی آن ۱۱۳ نفر شهید و ۲۵۰ نفر زخمی شده‌اند. ارتش صهیونیستی اقدام به بمباران یک آپارتمان مسکونی در خان یونس کرد که طی آن ۲۷ نفر از جمله ۱۴ کودک به شهادت رسیدند. خبرگزاری فلسطینی وفا نیز گزارش داده که ۱۶ نفر در بمباران یک خانه در شهر خان یونس و بمباران مدرسه متعلق به «آنروا» در اردوگاه «المغازی» به شهادت رسیده‌اند. امروز در کرانه باختری نیز هشت فلسطینی که هفت نفرشان از اردوگاه «جنین» هستند، به شهادت رسیدند. نظامیان اسرائیلی در ساعات ابتدایی امروز با یورش به جنین، ماشین آلات نظامی خود را وارد اردوگاه کرده و همزمان پهپادهای شناسایی اسرائیلی نیز به پرواز درآمدند.

طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین، از آغاز جنگ در غزه، ۲۷ فلسطینی نیز در کرانه باختری به دست نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی به شهادت رسیده‌اند. در مقابل نیز ارتش اسرائیل امروز در کانال تلگرامی خود آمار زخمی‌هایش را ۲۳۳۶ نفر اعلام کرد. ارتش اسرائیل همچنین مدعی شد که از زمان آغاز جنگ زمینی در غزه، ۱۰۲۶ نظامی زخمی شده‌اند. ارتش اسرائیل روز گذشته نیز تعداد کشته‌های خود را ۵۱۰ نظامی اعلام کرده بود. اعلام آمار ۲۳۳۶ زخمی در شرایطی است که پزشکان میدانی و درمانگاه‌ها و همچنین مسئولان بخش‌های بازتوانی ارتش این رژیم اعلام کرده‌اند که آمار کلی زخمی‌های ارتش بسیار بیشتر است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

انجام رایگان عمل کاشت حلزون گوش در استان یزد

ی ژانویه 7 , 2024
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به عملکرد قابل توجه مرکز کاشت حلزون یزد، گفت: با پیگیری های انجام شده عمل کاشت حلزون گوش و 300 جلسه توانبخشی آن بعد از عمل جراحی با پوشش کامل بیمه ای و به صورت رایگان در استان یزد انجام می شود.
Previous post طرح الزام ارتقای ایمنی معابر و عرصه های عمومی شهر تهران به تصویب رسید
Next post انجام رایگان عمل کاشت حلزون گوش در استان یزد