اشپیگل: آلمان احتمالا 19 تانک لئوپارد-2 به اوکراین می‌فرستد

اشپیگل: آلمان احتمالا 19 تانک لئوپارد-2 به اوکراین می‌فرستد

یک نشریه آلمانی گزارش داد، ارتش آلمان احتمالا 19 دستگاه تانک «لئوپارد-2» را با برداشت از انبارهای خود به اوکراین می‌فرستد.

اشپیگل: آلمان احتمالا 19 تانک لئوپارد-2 به اوکراین می‌فرستد

به گزارش گروه بین‌الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، منابع خبری به یک نشریه آلمانی تصریح کردند، ارتش این کشور سرانجام ممکن است 19 دستگاه تانک لئوپارد-2 از مدلی که تنها برای استفاده به عنوان اهداف دشمن فرضی در مانورهای نظامی در نظر گرفته را برای اوکراین بفرستد. به نوشته نشریه آلمانی «اشپیگل»، وزارت دفاع آلمان از ابتدای تابستان 2022، فهرستی دقیق از مدلهای مختلف تانکهای لئوپارد موجود در ارتش این کشور را در اختیار داشته است. همچنین این فهرست وزارت دفاع آلمان مشخص می‌کند، کدام مدلها از این تانک را می‌تواند در صورت لزوم برای ارسال به اوکراین در نظر بگیرد. به نوشته اشپیگل، طبق این سند در ارتش آلمان 312 دستگاه تانک لئوپارد در مدلهای متفاوت وجود دارند. از بین آنها 99 دستگاه از ماه مه سال گذشته میلادی تحت تعمیر بوده‌اند و یک دستگاه نیز از رده خارج شده است. منبع خبری مورد استناد این نشریه گفت، 212 تانک لئوپارد دیگری که برای ارتش آلمان باقی می‌ماند شامل مدل‌های 2A5, 2A6, 2A7 و 2A7B هستند. طبق این گزارش، از بین این مدلها تنها 19 تانک لئوپارد 2A5 که در رزمایشهای نظامی و برای اهداف تمرینی و آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند قابل انتقال به اوکراین هستند چون ارتش آلمان می‌تواند از وجود آنها به دلیل آموزشی بودنشان صرف نظر کند. این نشریه آلمانی متذکر شد، دولت برلین در صورت موافقت با ارسال این تانکهای لئوپارد-2 به اوکراین، می‌تواند آنها را با تانکهای لئوپارد ارتشهای کشورهای اروپایی دیگر همچون لهستان ادغام کند. اشپیگل نتیجه‌گیری می‌کند، با مشخص شدن موجود بودن این تانکها برای عرضه به اوکراین، فشارها بر «بوریس پیستوریوس»، وزیر دفاع جدید آلمان بر تصمیم‌گیری درباره ارسال آنها افزایش می‌یابد. در حالی که آمریکا روز جمعه نشستی را در پایگاه «رامشتاین» در آلمان با هدف اعمال فشار به برلین به منظور موافقت با ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین برگزار کرد، اما این نشست در رسیدن به هدفش راه به جایی نبرد.  خبرگزاری رویترز از شکست ایالات متحده و همپیمانان این کشور در نشست «رامشتاین» آلمان برای اعمال فشار به برلین به منظور ارسال تانک«لئوپارد» به اوکراین برای نبرد با روسیه خبر داد. پیشتر برلین گفته بود در صورت اجماع در نشست رامشتاین،‌ به متحدان خود اجازه می‌دهد که از زرادخانه‌های خود به اوکراین تانک لئوپارد ارسال کنند اما توافقی در این خصوص در نشست رامشتاین حاصل نشد. طرفداران ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین امید داشتند اقدامات اخیر کشورهای غربی همچون تصمیم بریتانیا برای ارسال 14 تانک رزمی، زمینه را برای اقدام مشابه آلمان برای ارسال چنین تانک‌هایی به اوکراین فراهم کند. آمریکا قبل از نشست روز جمعه یک بسته 2.5 میلیارد دلاری کمک نظامی به اوکراین را اعلام کرده بود. پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

ضرورت ایجاد مشوق برای سرمایه گذاران حوزه رونق تولید

ی ژانویه 22 , 2023
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌شمالی گفت: تشویق و شناسایی سرمایه‌گذارانی که عزم خود را در راه رونق تولید قرار داده‌اند می‌تواند کمک حال استان و تقویت حوزه سرمایه‌گذاری باشد.
Previous post احداث تصفیه‌خانه‌های محلی، عامل بازدارنده تغییرکاربری باغات شهری
Next post ضرورت ایجاد مشوق برای سرمایه گذاران حوزه رونق تولید