استولتنبرگ: نباید روسیه را دست کم بگیریم

استولتنبرگ: نباید روسیه را دست کم بگیریم

دبیر کل ائتلاف ناتو با اعتراف به بد بودن وضعیت برای اوکراین در میدان نبرد،‌ از اعضای ائتلاف تحت امرش خواست که قدرت روسیه را دست کم نگیرند.

استولتنبرگ: نباید روسیه را دست کم بگیریم

به گزارش گروه بین‌الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، «ینس استولتنبرگ»، دبیر کل ائتلاف نظامی ناتو روز سه‌شنبه اعتراف کرد که وضعیت برای ارتش اوکراین در میدان نبرد با روسیه «شدیدا دشوار» شده و خواستار آن شد که متحدان غربی کی‌یف، قدرت نظامی مسکو را دست کم نگیرند. به نوشته خبرگزاری «تاس»، استولتنبرگ در سخنرانی در محل اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس گفت: «وضعیت در میدان نبرد شدیدا دشوار شده است. روس‌ها حالا دارند در خطوط مقدم بسیاری فشار وارد می‌آورند. و البته حمله بزرگی که اوکراینی‌ها تابستان گذشته به اجرا گذاشتند همه نتایجی که ما به حاصل شدنشان امید داشتیم را رقم نزد.» استولتنبرگ ادامه داد: «ما امروز شاهدیم که روسیه در حال تقویت کردن خودش است. روسیه به سختی در حال فشار وارد کردن است و وضعیت جدی بوده و ما نباید هرگز روسیه را دست کم بگیریم.» دبیر کل ناتو خواستار ادامه حمایت متحدان غربی از اوکراین شده و مدعی شد: «حمایت از اوکراین یک کار خیر نیست یک سرمایه‌گذاری روی امنیت خودمان است.» استولتنبرگ اوایل ماه گذشته میلادی نیز با اعتراف به شکست ضدحملات اوکراین، گفت «باید برای اخبار بد آماده باشیم و در زمان‌های خوب و بد در کنار اوکراین بمانیم.» اظهارات استولتنبرگ درباره لزوم حمایت از اوکراین برای ممانعت از پیروزی روسیه در حالی است که جدیدترین دور کمک اروپا به اوکراین معادل ۵۴ میلیارد دلار در اوایل دسامبر (ماه گذشته میلادی) در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل با مخالفت نخست‌وزیر مجارستان به تصویب نرسید. در همین حال، پیشنهاد کمک ۶۰ میلیارد دلاری دولت ایالات متحده برای کی‌یف نیز در کنگره آمریکا متوقف شده است. روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد. روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونتسک اعلام کرده است. به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند. پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

مجلس در تراز انقلاب اسلامی درگرو مشارکت حداکثری است

چ ژانویه 17 , 2024
نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه امنیت درون‌زا نیازمند مشارکت مردمی است، گفت: در این مشارکت باید بهترین‌ها و اصلح را انتخاب کرد، چرا که مجلس در تراز انقلاب اسلامی در گرو حضور حداکثری همه ما است.
Previous post هفتمین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی کفش «ایران قم» افتتاح شد
Next post مجلس در تراز انقلاب اسلامی درگرو مشارکت حداکثری است