از گوراب تا خیریه‌ای که با مرگ غم‌انگیز ترنّم پا گرفت

از گوراب تا خیریه‌ای که با مرگ غم‌انگیز ترنّم پا گرفت

این گزارش روایت یک موسسه نیکوکاری در یک روستای بخش مرکزی شهرستان زرین دشت در جنوب شرق استان فارس است که پس از غرق شدگی و مرگ‌غم انگیز یک دختر نقاش پا گرفته است، خیریه ای که به یاد ترنّم ۱۳ ساله، تلاش دارد تا با کمکهای هر چند اندک گرهی از کار افراد گرفتار روستا باز کند.

از گوراب تا خیریه‌ای که با مرگ غم‌انگیز ترنّم پا گرفت

آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است– زرین دشت، آمنه سپهر؛ اعتقاد دارم آدم ها پس از مرگ جاودانه می شوند ، حالا هر کسی به فراخور روند زندگی اش! یکی در تصادف جان می دهد، یکی بیمار می شود و یکی هم مثل دخترک هنرمند ۱۳ ساله گزارش ما در اتفاقی تلخ، طعمه گوراب میشود، اما مرگ غم انگیز ترنّم با همه تلخی اش، برکتی بی نظیر داشته است. 

شکفتن غنچه‌های انفاق، جا مانده از مرگ دخترک هنرمند زرین دشتی است که یک و نیم سال پیش در گوراب پایین دست روستای دروا از توابع بخش مرکزی شهرستان زرین دشت غرق شد و چشمانش برای همیشه بی فروغ شد.

اما پس از این اتفاق تلخ، موجی از همدلی در بین اهالی این روستای بیش از ۳ هزار نفری ایجاد شد که به یاد این دختر هنرمند که لبانش الفتی دیرینه با لبخند و مهربانی داشت، خیریه ای به نام ترنّم راه اندازی شود. خیریه ای که با هدف تسلّای خاطر مادر رنج کشیده ترنّم و با ایجاد کمپینی در فضا مجازی به راه افتاد تا لبخند بر لبان افراد بی بضاعت که با آبرو داری دست نیاز به سوی خیرین دراز می کردند، بنشاند

 

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

ی ژوئن 18 , 2023
Previous post یادواره شهیدان بابایی، لشکری و شهدای خلبان در قزوین برگزار می شود
Next post