اردوغان: برادران و خواهران خود را درغزه تنها نخواهیم گذاشت

اردوغان: برادران و خواهران خود را درغزه تنها نخواهیم گذاشت

رئیس جمهور ترکیه دوشنبه شب اظهار داشت که از حمایت از شهروندان غزه در بحبوحه حملات رژیم صهیونیستی دست نخواهد کشید.

اردوغان: برادران و خواهران خود را درغزه تنها نخواهیم گذاشت

به گزارش گروه بین‌الملل آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، رئیس جمهور ترکیه  دوشنبه شب اظهار داشت که به حمایت از شهروندان ساکن غزه ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» اردوغان اظهار داشت:«ترکیه هرگز برادران و خواهران خود در غزه را در بحبوحه حملات مداوم (رژیم) اسرائیل تنها نخواهد گذاشت.»

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز روز دوشنبه گفت: «در حالی که حملات اسرائیل به غزه وارد دومین ماه می شود، سیستم بهداشتی در غزه کاملا ناتوان است.»

سخنگوی وزارت بهداشت غزه افزود که شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این منطقه، به ۱۰ هزار و ۲۲ نفر رسیده است. القدره با بیان اینکه رژیم صهیونیستی تنها تیمارستان غزه را هدف قرار داده است، گفت: «رژیم اسرائیل در ساعات اخیر، ۲۴ کشتار انجام داده است که شمار قربانیان آن به ۲۹۲ شهید رسیده است.»

در تحولی دیگر، منابع دیپلماتیک خبر دادند وزیر خارجه ترکیه در دیدار امروز با همتای آمریکایی، بر لزوم آتش‌بس فوری در درگیری‌ها بین رژیم صهیونیستی و فلسطینیان تاکید کرد.

«هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه در دیدار ز با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود در «آنکارا»، بر لزوم آتش‌بس فوری در درگیری‌ها بین رژیم صهیونیستی و فلسطینیان تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا بعد از در دیدار با فیدان درباره تحولات غزه گفت: «با اسرائیلی‌ها برای برداشتن گام‌هایی به منظور کاهش تلفات غیرنظامیان ارتباط داریم و در تلاش هستیم تا به غزه کمک ارسال کنیم.»

بلینکن پس از گفت‌وگو با فیدان در جمع خبرنگاران گفت: «می‌دانیم که نگرانی عمیقی درباره اوضاع غزه وجود دارد. ما درباره موضوعات صلح پایدار گفت‌وگو کردیم و تلاش می‌کنیم که به این بحران غلبه کنیم.»

 پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

مستند «بر سینمای ایران چه گذشت؟» در راه شبکه نمایش خانگی+فیلم

س نوامبر 7 , 2023
مستند «بر سینمای ایران چه گذشت؟» که بهانه‌ای برای تشکیل سلسله نشست‌هایی با همین نام بوده به‌زودی در سکوهای انتشار شبکه نمایش خانگی عرضه می‌شود.
Previous post سفرهای زمینی غیرمجاز عتبات 3 برابر اعزام‌های رسمی شد
Next post مستند «بر سینمای ایران چه گذشت؟» در راه شبکه نمایش خانگی+فیلم