ارائه 281 هزار خدمت پزشکی و امدادی به زائران خانه خدا

ارائه 281 هزار خدمت پزشکی و امدادی به زائران خانه خدا

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: از سوم خرداد تا 4 تیرماه در مجموع 281 هزار و 43 مورد خدمت بهداشتی، درمانی و امدادی به زائران ایرانی در مکه و مدینه ارائه شده است.

ارائه 281 هزار خدمت پزشکی و امدادی به زائران خانه خدا

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است، پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر در تشریح خدمات این مرکز به زائران ایرانی در کشور عربستان و در ایام حج تمتع امسال، گفت: از سوم خرداد تا 4 تیرماه در مجموع، 281 هزار و 43 مورد خدمت بهداشتی، درمانی امدادی به زائران ایرانی در مکه و مدینه ارائه شده است. کولیوند گفت: 210 هزار و 436 مورد ویزیت عمومی و تخصصی در مجموعه هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های این جمعیت در مکه و مدینه به زائران کشورمان ارائه شده است. رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در این مدت 14 هزار 211 مورد خدمات پاراکلینیکی از جمله آزمایشگاه، رادیولوژی، سونوگرافی و …، 47 هزار و 371 مورد خدمات پرستاری شامل نوار قلب، فشار خون و قند خون، تزریقات، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی ایران در مکه و مدینه به حجاج کشورمان ارائه شده است، افزود: تعداد نسخ درمانگاه‌ها و داروخانه بیمارستان برای حجاج تا امروز 149 هزار و 210 مورد بوده است. 2329 مورد امدادرسانی و انتقال بیماران به مراکز درمانی نیز از خدمات ارائه شده در این مدت است. به گفته کولیوند در حال حاضر 36 زائر ایرانی در بیمارستان هلال‌احمر ایران و 21 زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

پذیرایی موکب‌های استان مرکزی از زائران از شهر امیرکبیر تا سنگ سفید

د ژوئن 26 , 2023
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: موکب‌های استان در اربعین امام حسین(ع) از شهر امیرکبیر تا سنگ سفید پذیرای زائران حسینی هستند.
Previous post اعزام ۳۱۰ دانش‌آموز زائر اولی در همدان به مشهد مقدس
Next post پذیرایی موکب‌های استان مرکزی از زائران از شهر امیرکبیر تا سنگ سفید