آیت‌الله سعیدی: انقلاب اسلامی با رویکرد حمایت از محرومان روبه جلو درحال حرکت است

آیت‌الله سعیدی: انقلاب اسلامی با رویکرد حمایت از محرومان روبه جلو درحال حرکت است

امام جمعه قم کمیته امداد را یکی از مفسران روح انقلاب دانست و گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب مردمی و برای احیای مکتب اهل بیت(ع) است و یکی از ویژگی‌های مهم مکتب اهل بیت(ع) رسیدگی به محرومان و ایتام است که به لطف خدا اکنون انقلاب با این رویکرد روبه جلو درحال حرکت است.

آیت‌الله سعیدی: انقلاب اسلامی با رویکرد حمایت از محرومان روبه جلو درحال حرکت است

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است از قم، آیت الله سید محمد سعیدی در بازدید از حماسه یتیم‌نوازی مردم قم، یکی از مفسران روح انقلاب را کمیته امداد امام خمینی(ره) دانست و اظهار کرد: این انقلاب یک انقلاب مردمی و برای احیای مکتب اهل بیت(ع) است و یکی از ویژگی های مهم مکتب اهل بیت(ع) رسیدگی به محرومان و ایتام است. تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با تأکید بر اینکه انقلاب ما ریشه در ارتقا و نشر معارف الهی دارد و با رویکرد حمایت از محرومان حرکت خود را دنبال می‌کند، افزود: در دعاهای ماه مبارک رمضان هم مسائل اقتصادی و کمک به محرومان مورد تأکید قرار گرفته است و باید برای کمک به محرومان با برنامه و نظم عمل کنیم و کمک ها از روی حساب و کتاب باشد. وی با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) مرد جهاد در راه خدا بود و یکی از جلوه های جهاد ایشان جهاد در عرصه اقتصادی به نفع محرومین بود، گفت: ایشان علاوه بر کمک به فقرا با حفر چاه و ایجاد باغستان بلافاصله آنها را وقف محرومان می کردند و کمیته امداد پرچم دار این جنبه از جهاد امیرالمؤمنین(ع) است که جهاد در عرصه محرومیت زدایی است. آیت الله سعیدی با بیان اینکه ایتام آل محمد مفهوم وسیعی دارد و طیف گسترده ای را در بر می گیرد، گفت: افرادی که از نظر تربیتی سرپرست درستی ندارند و دچار آسیب های اجتماعی می شوند شامل ایتام آل محمد محسوب می شوند و باید برای حمایت تربیتی از این اقشار هم برنامه داشت. وی با بیان اینکه ۴۰ سال است که کمیته امداد خدمت می کند و مردم از این روند راضی هستند، گفت: اینکه کمک های مردمی در استان قم افزایش داشته به خاطر این است که قم حرم اهل بیت(ع) است و مردم این شهر تأسی بیشتری به سیره اهل بیت(ع) دارند. امام جمعه قم با تأکید بر اینکه اجر شما در خدمات به مردم در نظام اسلامی است، گفت: خیلی ها در این نظام به مردم خدمت می کنند ولی خدا پرچم کمک به محرومان را به دست شما سپرده و این رزق و روزی است که خدا به شما داده است و هم در دنیا و آخرت برکاتی را برای شما به همراه خواهد داشت. ویژه برنامه حماسه یتیم‌نوازی به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم و با هدف جذب حامی برای ایتام و محسنین همراه با پخش از شبکه نور از عصر سه شنبه بیست و یکم رمضان تا بامداد چهارشنبه در میدان آستانه دنبال می‌شود. پایان پیام/78023

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

ثبت نام مجدد خودرو در اردیبهشت امسال/ تولید حداقل 1.7 میلیون دستگاه خودرو در سال جاری

چ آوریل 12 , 2023
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اردیبهشت امسال مجددا ثبت نام خودرو داریم، گفت: برای تحقق شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید، برنامه زیادی داریم که جزئیات آن به زودی منتشر می شود.
Previous post امیر سیاری: ارتش ۲۴ ساعته برای مقابله با هرگونه تهدید آمادگی دارد
Next post ثبت نام مجدد خودرو در اردیبهشت امسال/ تولید حداقل 1.7 میلیون دستگاه خودرو در سال جاری