آغاز کشت محصول باقلا و نخودفرنگی در شهرستان طارم

آغاز کشت محصول باقلا و نخودفرنگی در شهرستان طارم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم از آغاز کاشت محصول باقلا و نخود فرنگی در شهرستان طارم خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی۱۴۰۳-۱۴۰۲ به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۶۰ تن محصول باقلا و حدود ۶ هزار ۹۶۰ تن محصول نخود فرنگی برداشت و روانه بازار شود.

آغاز کشت محصول باقلا و نخودفرنگی در شهرستان طارم

منوچهر یارمحمدی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تعداد ۳ هزار و ۱۰۰ بهره‌بردار شهرستان به کشت و کار محصول باقلا مشغول هستند. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم گفت: همه ساله کاشت محصول باقلا از اوایل آبان شروع شده و تا اوایل آذرماه ادامه دارد و همچنین زمان برداشت باقلا در این شهرستان به صورت سبز در فروردین‌ماه و به صورت خشک در خرداد‌ماه صورت می‌گیرد. وی ارقام مورد کشت در این شهرستان شامل محلی طارم و توده سوریه اعلام کرد و افزود: از جمله اقدامات انجام گرفته توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص کشت و کار محصول باقلا، تامین نهاده‌های مورد نیاز، برگزاری برنامه‌های آموزشی گروهی و انفرادی، بازدید‌های کارشناسی و ارائه توصیه‌های فنی و همچنین تلاش در جهت تنظیم بازار فروش است. یارمحمدی ادامه داد:  پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی۱۴۰۳-۱۴۰۲ حدود ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت این محصول اختصاص یابد و از این سطح، حدود ۱۰ هزار و ۵۶۰ تن محصول برداشت شود. آغاز کشت محصول نخود فرنگی در شهرستان طارم یارمحمدی در ادامه از آغاز کاشت محصول نخود فرنگی در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: تعداد ۹۷۰ بهره‌بردار شهرستان به کشت و کار این محصول مشغول هستند و از این طریق کسب درآمد کنند. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم همه ساله کاشت این محصول از اوایل آبان شروع شده و تا اوایل آذر‌ماه ادامه می‌یابد و همچنین زمان برداشت نخود فرنگی در این شهرستان اوایل اردیبهشت‌ماه است. وی با اشاره به اینکه رقم مورد کشت در این شهرستان محلی است، گفت: از جمله اقدامات انجام گرفته توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص کشت و کار محصول نخودفرنگی، تامین نهاده‌های مورد نیاز، برگزاری برنامه‌های آموزشی گروهی و انفرادی، بازدید‌های کارشناسی و ارائه توصیه‌های فنی و همچنین تلاش در جهت تنظیم بازار فروش است. یارمحمدی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ حدود ۸۷۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت این محصول اختصاص یابد و از این سطح، حدود ۶ هزار و ۹۶۰ تن محصول برداشت و روانه بازار بشود. پایان پیام /۷۳۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

مخالفت مجلس با الزام ثبت یک شماره تلفن همراه برای تمامی اشخاصی که به سن قانونی رسیده‌اند

د نوامبر 6 , 2023
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه که سازمان ثبت احوال را مکلف می‌کرد تا امکان ثبت برخط یک شماره تلفن همراه برای تمامی اشخاص حقیقی که به سن قانونی رسیده‌اند را فراهم کند، حذف کردند.
Next post مخالفت مجلس با الزام ثبت یک شماره تلفن همراه برای تمامی اشخاصی که به سن قانونی رسیده‌اند