آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در تهران/ ۸۲۰ هزار رأس دام واکسینه می‌شوند

آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در تهران/ ۸۲۰ هزار رأس دام واکسینه می‌شوند

مدیرکل دامپزشکی استان تهران از آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی خبر داد و گفت: در این طرح ۷۰۰ هزار رأس دام سبک و ۱۲۰ هزار راس دام سنگین استان بر علیه بیماری تب برفکی رایگان واکسینه می‌شوند.

آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی در تهران/ ۸۲۰ هزار رأس دام واکسینه می‌شوند

به گزارش آب و خاک سیستان و بلوچستان ارزشمند است از تهران، مسعود محمدیان مدیرکل دامپزشکی استان تهران با اشاره به آغاز فاز دوم واکسیناسیون رایگان دام های سبک و سنگین، اظهار کرد: اجرای این طرح تا پایان اسفند ماه در استان تهران ادامه داد. وی گفت: در این طرح، ۹۰ درصد دام های سبک و ۸۵ درصد جمعیت دام های سنگین روستایی و عشایری استان تهران به صورت رایگان در قالب طرح خرید خدمت و با پتانسیل مراکز مایه کوبی بخش خصوصی و با نظارت، ارزیابی و پایش مستمر بخش دولتی واکسینه می‌شوند. مدیرکل دامپزشکی استان تهران افزود: در این طرح رایگان بالغ بر ۷۰۰ هزار رأس دام سبک و ۱۲۰ هزار راس دام سنگین استان بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه می‌شوند. محمدیان گفت: بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی و واگیردار نشخوارکنندگان بوده و در صورت بروز، خسارت سنگین اقتصادی به صنعت دامداری وارد می‌کند و از علائم بروز آن می‌توان به تب، بی اشتهایی ، آبریزش ناحیه دهان و بینی، زخمهای دهانی و پستانی، لنگش و کاهش تولید شیر، اشاره کرد. وی در پایان گفت: این بیماری مشترک بین انسان و دام نیست و قابلیت سرایت به انسان را ندارد و مهمترین راه پیشگیری از بروز بیماری، واکسیناسیون جمعیت دامی و رعایت ضوابط امنیت زیستی در واحدهای دامی می باشد. پایان پیام/۶۷۰۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

افزایش 500 درصدی تولید گلوله‌ توپخانه‌ در آمریکا برای جبران کمبودهای اوکراین

چ ژانویه 25 , 2023
یک مقام ارشد تدارکات ارتش آمریکا گفت تولید گلوله‌های 155 میلی‌متری که کی‌یف به شدت به آن نیاز دارد، طی دو سال با افزایش شش برابری به تعداد 90 هزار در ماه افزایش خواهد یافت.
Previous post حمایت واشنگتن از حفظ قیمومیت اردن بر اماکن مقدس فلسطین
Next post افزایش 500 درصدی تولید گلوله‌ توپخانه‌ در آمریکا برای جبران کمبودهای اوکراین